Ne legyen nagyobb a képek mérete 1024X768-nál!
  • PP993RS
    #269497
    Jónagyot ! :)

    Hiába ex-gyűjtő az ember, azért nincs kőből ...

    Aszem írtam régebben, hogy (vesztemre) egyik kolléga gyűjtésbe kezdett, nagyon szép részt választott magának, (;léghűtéses Porkék) már az UT 993 vadászatnál éreztem hogy baj lesz, aztán ahogy jöttek a "nagyvadak", tudtam hogy baj lesz...

    Múlthét-kedden adtam fel hirdetést, 930-964-et keresek, mindkettőt pirosba, én tudtam, hogy totál MI. (és mekkorát tévedtem) +még biztos ami ziher a faxbukon is elkaszálták a keresést, elég vicces indokkal, de lényegtelen is, mert addigra már írt egy gyűjti-kolléga a johfogáson, hogy tud valakit akinek van eladó piros 3.3 turbó :) először azt hittem csak a szívatás megy-->van neki de esze ágába sincs eladni, csak répaverés hogy valakinek nagyon kell... de nem... miután beazonosítottam ki írt, tudtam hogy ez nem szórakozás lesz....

    Közbe megtörtént az amire aztán marhára senki nem számított, lett egy dobozos fekete 3.3 turbó is, jóval drágábban, de a kollégát végül elrettentette pár dolog ami a pirosnál kiderült... éééés közbe lett egy fehér 964 RS is, aztán a legvégére abból is egy+ sötétpink... egyszerűen hihetetlen... ha ezt valaki 1,5 héttel korábban mondja, körberöhögöm... de ezt most valahogy kiadta, még most se nagyon értem, de 10-15évenként végül is belefér :D

    No tehát úgy néztünk ki, hogy 930-964ből is van + 1-1 db... akár vissza is mondhattam volna, de egyrészt nem akartam segget csinálni a számból, másrészt tudtam hogy ezeket azonnal megfogja venni más ... volt még ott egy ezüst 930 3.0 turbó is, kicsit bánom hogy nem lett mellérakva, mert jó áron jött volna... de tényleg nem akartam elszállni...

    Azért a semmi után ez is egy elég masszív ugrás ... tudjátok, kb. mikor már tökéletesen tisztába vagy vele, hogy megveszed, de ilyen HTP_Harold fejet vágsz hogy ááá, nekem nem kell, én már nem.....

    Na a képeken látszik a végeredmény piros 3.3 turbót mindig is szerettem volna, sztem az egyik legszebb és nem utolsósorban legritkább AA Porsche modell. Barn find volt sajnos, ohne doboz, atom por, tükör már egyszer letörve-bénán visszarakva, egyik ködlámpa plexi hiányzott, de sikerült maximálisan rendbe rakni... az AA belső ugye relatíve zárt, tehát bent nem volt por, szerencsére büdös se volt, úgyhogy csak a felnikkel és a motortérrel küzdöttem meg. A szárny rácsozása miatt szívóág, +bent az intercooler is rendesen kivan dolgozva, ott is vastagon ült a por, de ez már a múlté. A tükör szerencsére nem ész nélkül pillanatragasztóval-összebarmolva lett visszarakva, hanem valami más, lassabban kötő ragasztóval, ezt utólag is köszönöm annak aki elkövette, mert ugyan full ferdén lett felrakva, de egy határozott mozdulattal letudtam törni, és a ragasztót is lelehet szedni, hogy utána a helyes pozícióba visszakerüljön.

    A ködlámpa plexivel is mákom volt, egyrészt ugye ilyen majdnem tégla, full sík forma +elsőre sikerült egy olyat befaragnom, ami magától a helyére cuppant, még ragasztó se kellett, viszont a búra rácsozását imitáló, mikrovékony csíkozás már kalandosabb volt :) kb. 10-12 keresztbe és 2 hosszanti... kicsit mattitani is kellett rajta, de 99%os lett, konkrétan ha nem egy 100w-os premier plán fénnyel világítasz oda, akkor nem mondod meg ...

    A 964 RS.... hát az meg csak úgy jött, engem kényszerítettek bíró úr... az utolsó pillanatba jött ugye egy ajánlat a sötétpinkre, amire azonnal lecsapott a kolléga, mivel nekem már amúgy is volt olyan, így örömmel vettem a hófehérkét... bár se a 964, se a vékony bódés 911 nem áll közel hozzám, de végül is 993-ból is van egy szem karcsú modellem (993 RS) és figyelembe véve hogy ez is egy nagyon szép és a szó szoros értelmében fehér hollója az AA-nak, természetesen maradhat :)