12316971501353788406.png
  • Steel
    #33458
    Szevasztok, röviden az izületek ropogásáról lesz szó, pontosabban a kérdésem kötődik hozzá

    Story: kb. 5 évvel ezelőtt sulyzóról jiu jitsu-ra váltottam. Előtte heti 3-4 alkalommal edzettem, sulyzók-gépek-kardió (boxzsák ütés-rúgás).
    Aztán elkezdtem a BJJ-t, aminek szinte megszállotja lettem (ebből lett a baj). Idő közben jól elhíztam, mert munkában szinte mindig ülök. Hiába edzettem, azért igen csak ettem is, főleg ha ehhez az oldalbordám is asszisztál. Eredmény: 181 / 98 kg. Tavaly lesérültem: jobb térd belső-meniszkusz szakadás. Nem lett megműtve, hanem helyette 2 hónapot nem csináltam semmit, aztán 2 hét gyógytorna és elkezdtem megint terembe járni, lábat nagyon kímélem értelmszerűen, jiu jitsu-ról egyelőre szó se lehet. Felsőtest megy teljes gőzzel. Ez december óta. Április végére a térdem is helyre jött. Ez azt jelenti, hogy már lehet vele normálisan menni, meg óvatosan kis súllyal gugolni.

    Jelenleg: zsírból semmit nem fogytam, csak megnőttem. Olyan karom van, mint tíz éve volt.
    Probléma: mindenem, de főleg a csuklóm, könyököm és térdem ropog. Mindig, hangosan!!
    És nem tudok lefogyni, hiába van izom, a zsír nem megy le.

    Most két hete lementem napi 60-80 gr ch-ra. Fehérjét nem nagyon számolom, vagy 300 csirke, vagy 60 gr fehérjepor, de valamelyik minden nap. Szénsavas üditők heti egyszer, zérókóla. Alkohol két-heti egyszer. Gyorskaja teljesen kiiktatva (najó, havi egyszer). Cukor, édesség már régóta teljesen kiiktatva. Zőldség minden nap!
    Felszerelés: creatine mono + beta alanin + bcaa + minden reggel 10 gr kollagén kávéba + animal flex + Glucosamine + zma.

    Edzés: két részre bontva a test, nem akarok már haladó-profi módon napi szintre bontani.
    1. nap: mell, láb, bicepsz, tricepsz, has, kardió
    2. nap: váll, hát, bicepsz, tricepsz, has, kardió
    Ezek váltják egymást. Heti 3 edzés. (Nagyon ritkán 4)

    Kérdésem: miért ropogok mindenhol??? (főleg csukló, könyök, boka)
    Bónusz-kérdés: miért nem indul be a fogyás?
    Mit kéne változtatnom?
    Köszöntem