Milyen alternatívái lehetnek a vallásoknak? Mikor lesz rend?
  • TokraFan
    #220
    Nem volt túl jó ez a "vita". Én Orosz Prof.-ot nagyon tisztelem a tudása miatt, de ez a téma így ebben a formában nem neki való, nem kellett volna vállalnia sem. A teológus srác baromi magabiztos volt, látszott rajta, egész életében azzal foglalkozott, hogy valamiként igazolni tudja -vagy próbálja-, Isten létezését, ezen keresztül a saját hitét. Természetsen ez nem sikerült neki. Ahogy néztem az előadást, végig kapartam a falat kínomban, mert a srác "érveit" csodásan atomjaira lehetett volna szedni, rá lehetett volna világítani, milyen szinten mossa össze a különböző fogalmakat és egyáltalán, mennyire nem arról beszél, amit a saját egyháza a gyakorlatban is tanít istenről. Sajnos Orosz prof. ezt nem tette meg, mert ő egy elméleti fizikus -bár mérnöki végzettésge is van, de alapvetően nem azt gyakorolja-, tehát a téma megvitatása szempontjából még akkor is előrésbb lettünk volna, ha egy ateista bloggert hívnak meg -mert azok között van 1-2 aki sinám bezavarta volna a lelkész urat a susnyásba-, vagy még jobb lett volna egy rendes ateista filozófus!

    Lényeg az, hogy nem volt jó nézni ezt a vitát, mert nem hallottam viszont azokat az érveket a tudományos oldalról, melyekkel egyértelműen, tényszerűen helyre lehetett volna tenni ezt az egész kérdést.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.04.12. 19:34:02