• Blum
    #4218
    Az agyam eldurran 'ázzeg...

    4 napja recskázok az mpd + ncmpcpp kombóval. 5 nappal ezelőtt faszán működött, mire egyszercsak többet nem ad ki magából hangot. Mindenhol volt hang de mpd-ben sehogy. A létező összes bugfix ötletet kipróbáltam, semmi. mpd reinstall, konfigok újraírása és még mindig semmi. Ubuntu reinstall (!), mindent felraktam és még mindig semmi. Minden működik, szól, csipog, világít de az mpd-ből HANG NEM JÖTT KI.
    Ragequit, ArchLinux telepítés (!!!) és még ott se! Itt már úgy voltam, hogy kib.szom a laptopot a 'csába mert ilyen egyszerűen nincs.
    Debian telepítés de ott maga a hangkártya nem akart működni, semmi hang nem jött ki sehonnan.
    Ma visszaraktam az Ubuntut (14.10), előlről az egész még mindig semmi, de aztán:

    fórumokon olvasom, hogy mások miként telepítik és feltűnt, hogy senki nem indítja "sudo mpd" paranccsal az mpd-t hanem csak simán "mpd"-vel. Nálam nem ment így, poénból csináltam egy ilyet:

    sudo chmod -R a+rw ~/.mpdconf

    ÉS MŰKÖDIK!

    Kb. 10 percig üvöltve röhögtem, hogy ilyen egyszerűen ilyen nincs. Viszont továbbra sem értem, hogy ez miért kellett mert azelőtt ilyen probléma nem volt, simán "sudo mpd" aztán "ncmpcpp" és működött hetekig.
    Imádom a Linuxot, mondtam már? <3 :D