• Archenemy
    #3
    "1. Elviekben azért büntetik, mert a tréningadatbázisban kell lennie gyerekpornónak."
    Hadd legyek az ördög ügyvédje. Nem, nem kell. Kutyafejű meg zöldbőrű emberek sincsenek a tréningadatbázisban, mégis tud csinálni kutyafejű zöldbőrű embert.

    "2. Igazad van, de gondoljuk tovább. Ha nem lenne büntetve az MI-gyerekpornó,"
    Én értem, hogy miért lenne jó, ha úgy lenne. Csak nincs úgy.
    Ha pl. Magyarországon 140-nel lehet menni az autópályán, akkor nem büntethetsz meg valakit azért, mert 140-nel megy az autópályán, azzal a felkiáltással, hogy az már veszélyesen nagy sebesség. Valamit vagy megenged a törvény, vagy nem. Az nem szempont, hogy "ugyan a törvény megengedi, de szerintem nem jó tehát üldözöm".

    Ha az MI gyerekpornó baj, akkor legyen olyan a törvény, hogy nem csak valós személyekről, hanem kitalált személyekről sem lehet ilyen felvételeket készíteni vagy birtokolni. Mondom, vannak országok ahol ilyen a szabályozás. Ezzel mondjuk az animék egy része is illegális lesz.