kvp#6
Minden algoritmus brute force-olhato, csak nem minden esetben tudjuk, hogy a sok jonak tuno megoldas kozzul melyik az ami a helyes. Jo pelda erre a one time pad, ami matematikai szinten biztonsagos. Viszont ott a kulcshossz megegyezik a titkositott adatok meretevel es a kulcs csak egyszer hasznalhato (innen jon a neve) es a kulcsot fizikailag ki kell cserelni hasznalat elott a ket fel kozott. Ez a gyakorlatban hasznalhatatlanna teszi az egyszer hasznalatos rendszerek kivetelevel. (ilyen pl. a nuklearis inditokodok esete, ha egyszer hasznaljak oket, akkor tobbet ugyse lesz rajuk szukseg)
Viszont minden olyan algoritmus, ami egy rovidebb kezdo ertekbol generalja a kulcsokat torheto es ezeket konstans ido alatt tori egy kvantum gep. A problema a bit szam, ugyanis egy 512 bites kucshoz legalabb 512 kvantum bites (qbit-es) gep kellene, ami jelenleg _meg_ nem letezik es kozben a kulcshosszok is konnyen novelhetoek. (konnyebben mint a qbitek szama)
A kvantum titkositas hasznalata viszont nem tud elterjedni, mert az pont-pont es a jelenlegi kommunkacios halozatok csomagkapcsoltak, tehat nem egyetlen egy folyamatos es megszakadasok nelkuli drot van a vilag osszes szamitogepe kozott. Ilyen rendszerekben a kvantum titkositas csak a kovetkezo fizikai pontig mukodne. Urbeli lezeres kommunikaciora viszont tokeletes, ha a ket kommunikalo fel fizikailag latja egymast.