• NEXUS6
    #4
    Én ezt máshogy látom, és most leszűkíteném az egészet az amerikai választásokra, és bizonyos demokratikus alapelvek, elsősorban szólásszabadság, annak korlátozására, az információkhoz való szabad hozzáférés érvényesülésére, mégha vannak bizonyos párhuzamok a magyar politikát illetően is.
    Három konkrét, az oldalak kommunikációját, helyesebben annak hiányát jellemző dolgot emelnék ki.

    1. Trump elleni MERÉNYLETEK kommunikációja. Szerintem ez olyan kérdés, amelyben nem létezik értelmezési szabadság. Független a merénylők személyének, amúgy elég homályos politikai hovatartozásától, maga ez az esemény/események azok, amelyek minden a politikában érintett szereplő, így a sajó részéről is, egyértelmű elhatárolódást követelnek meg a demokrácia alapelvei értelmében. Ez nem lehetne vita kérdése, mégis úgy tűnik, hogy az (lásd terorista jellegű közösségi bejegyzések engedélyezése ebben az esetben).
    2. Szintén a választáshoz kapcsolódó hír, hogy az egyik elnökjelölt fél ZÉRO szinten hajlandó a sajtó kérdéseire válaszolni, pláne egy viszonylag spontán alakuló sajtótájékoztatót tartani. Vagyis nem ad érdemi, kérdésekkel próbára tehető nyilatkozatot a saját politikáját, programját illetően, ami ezáltal kimerül abban, hogy bármit beleképzelhetsz, ami az ellenfél választási győzelmének megakadályozását jelenti, a konkrét ez után esetleg 4 éven keresztül következő kormányzati döntésekről viszont szinte zéró tájékoztatást ad. Ezt szerintem szintén nem erősíti a demokrácia, a nép korrekt tájékoztatásának alapelvét.
    3. Trump 2020.-as, főleg közösségi médiát érintő kommunikációját negligálták, gyak a kormányzatnak alárendelt szervtől, az FBI-tól kiindulóan az orosz kapcsolatra hívatkozással. Olyan esetekben is, amiről később maga az érintett pl. Hunter Biden a laptopján levő anyagokat illetően, adott nyilvánosan, vagy bíróság előtt beismerő vallomást, amivel az esetleges orosz szálat, ha nem is érvénytelenítette, de jelentőségét tekintve marginálissá tette. 2020. nyarától folyamatosan egyre intenzívebben korlátozák, majd bannolták Trumpot a közösségi média platformjait illetően. Ez gyak kimeríti a választási csalás, de legalábbis a választási esélyek torzításának kategóriáját.

    Nem vagyok egy feltététel nélküli Trump hívő, sem személyiségében, sem programjának jó részét illetően nincs vele közös álláspontom.
    Azonban a demokrácia ellen a fenti 3 pontban részletezetten elkövetett bűnöket, vagy "csak" a demokrácia elveinek semmibevételét illetően legalább egy korrekt tájékoztatással, eseteneként a beismeréssel a demokrácia platformjához történő visszatérést nem csak az amerikai választópolgárok, hanem a teljes megtévesztett világ, beleértve téged is, megérdemelnénk.
    Amíg ez nincs meg, addig sajnos tényleg nem létezik egy közös demokratikus kiindulópont, platform, ami alapján elképzelhető lenne egy érdemi kommunikáció.

    Láthatóan, az előbbi példákból is kindulva megállapítható, hogy a közésségi médiát nem annak lehetőségeivel, akár esetlegesen az ott terjesztett álhírekkel, hanem épp fordítva annak korlátozásával sebzik meg halálosan, ez alatt értve akár a bármilyen indokkal és szintig művelt cenzúrát, vagy akár a hivatalban levő közszereplők, maga az USA elnökének a bannolását illetően is.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2024.10.29. 15:21:47