• NEXUS6
    #4
    Ahogy csak légierővel nem lehet egy háborúban győzni, úgy csak drónokkal sem.
    Egyelőre oda kell menni az adott területre a katonáknak és akkor lehet azt elfoglaltnak tekinteni. Az ukránokkal szemben pedig jelenleg a front másik oldalán 2-3X annyi orosz katona áll, illetve araszol szépen előre.
    Bizonyos technológiákba, amelyek fejlesztési ideje túlmutat a háborún nem érdemes energiát fektetni, lásd náci németország fejlesztései a II. VH végén. A drón raj technológiákról évek óta hallani, és kérdés, hogy amíg ebből nyilvánvaló előny származik az vajon még mennyi idő?
    Jelenleg a drón elhárító eszközök jelentős része hagyományosnak tekinthető rádiotechnikai zavaró berendezések, amelyek lehetertlenné teszik/zavarják a kapcsolatot mind a drónpilótával, mind a navigációs műholdakkal. Ha a drónok átváltanak autonom/raj működési módba a kapcsolat megszakadásakor és így is képesek nagy valószínűséggel a célpont támadására, akkor a sima zavaróberendezéseket felváltják az akár fizikai roncsolást is végző berendezések, mikrohullámú/lézer/kis ürméretű fegyverek. Kérdés, hogy ez utóbbi elhárító eszközök fejlesztésének költségei/időszükséglete hogy viszonyul az autonom/raj drónok fejlesztéséhez?
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2024.07.25. 15:20:35