• manypet
    #6
    "de Évi néni az 55 éves titkárnő komoly bajban van, ha nem a betanult menürendszer szerint működik az Excel"
    Valahogy Évi néni is megtanulta használni az Androidot vagy az IPhonet, pedig senkik nem magyarázta el neki. Így talán pár perc után ő is rájön, hogy mondjuk másik ikonra kell kattintania, ha azt akarja. Ha meg nem, akkor kár is erőltetnie a munkának nevezett semmittevést, inkább menjen haza mosogatni, azt még talán képes lesz megcsinálni.

    "Arról meg is beszélve, hogy a Linux egy rakás szar."
    Maradjunk annyiban, hogy azért erről merőbe más a véleményünk. Legalábbis a Winnel összevetve még mindig fényévekkel jobb.

    "KDE, Gnome, xfce, mindenki utálja mindet, mert mind szar."
    A KDEt nem használtam csak rövid ideig. A másik kettőt igen. Az égvilágon semmi bajom nem volt egyikkel sem.

    "Még egy háttérképet is macerás átállítani némelyikben."
    Jobb klikk -> Asztal hátterének megváltoztatása
    Ebben mi volt a bonyolult??? Évek óta így csinálom Ubuntutól Debianig, Linux Minttől UHUig.

    "De bármi komolyabbat keresel, öszeszarja magát, vagy nem lesz ráopció."
    Milyen komolyabbat kellene keresni Átlag felhasználónak? Én átlag feletti vagyok, olyan progikat használok, amit átlagember nem, mégis kiválóan elboldogulok. Mit kellene csinálni?

    "És Vérpistike se tanulja meg otthon, mert nem fog benne menni a Játék se."
    Ugyan már régóta nem játszom rendszeresen, de azért néha odaesz a fene. És megy. Az, hogy a játékokat Win alá írják, annak köszönhető, hogy Win van mindenhol. De éppen ezért lenne jó megváltoztatni felső szinten is, mert ha sokan használnák, akkor Linux alá is írnának játékokat. Az Android alá sem tartott sokáig alkalmazásokat írni. Elég volt csak az, hogy elég ember használja.

    "ÉS még szarok is a driverek :("
    Egyetlen egyszer volt driver gondom nyomtatóval, de az Win alatt sem ment. Meg egy régi webkamerával volt még gond. Más esetben driver nélkül használok jóformán bármit. Miközben emlékszem, hogy régebben milyen kínszenvedés volt bármit is alkalmazni Win alól. Telepítés után arra ment el egy napom, hogy a szükséges drivereket telepítgessem. Már ha sikerült.
    Egyébként ha van is ilyen gond, az is azért, ami a játék esetében is megvan. Nem feltétlen fejlesztik le egyből a legújabb cuccokhoz a szoftvereket, mert kevesen használják. De ha sokan használnák, ez nem okozna gondot. Azaz technikailag nem lenne vele semmi gond. Az meg nem érv a Linux ellen, hogy kevesen használják, ezért ne használjuk. Éppen ezért kellene minél többeknek áttérnie rá, hogy megérje fejleszteni rá dolgokat, és ne a szutyok Win fusson mindenhol.