• manypet
    #34
    "Ha tehetnek akkor siman valtananak oligarchiara."
    A szocializmus maga az oligarchia egyik formája (08:04től):
    https://www.youtube.com/watch?v=EFOh8zwdrp4&t=484s

    "Nagytokesek uralma. Nem szocialistak, nagytokesek."
    Szocialisták, mert a tőkéjüket elsősorban az állam segítségével szerezték (állami szabályok segítségével, állami támogatásokból, stb.), nem pedig tisztán piaci alapon. És szocialisták, mert a szocializmust, az állam erősödését támogatják a szabad piac helyett.

    "Mindenki aki bedol nekik es elhiszi, hogy ezek szocialistak azt sikeresen megvezettek."
    Mindenki aki bedől nekik és elhiszi, hogy ezek kapitalisták azt sikeresen megvezettek.

    "Ok ebben egyetertunk. Ebbol a szempontbol a jelenlegi magyar allamkapitalista modell jobban hasonlit az amerikai alapito atyak rendszerere mint a jelenlegi amerikai allamrend."
    A mai magyar rendszer nem államkapitalista, hiszen az eleve nem létezik. Szociáldemokrata ez is, akárcsak az USA. Csak bizonyos dolgok nálunk nagyobb méretékben vannak állami irányítás alatt, más dolgok meg náluk vannak nagyobb irányítás alatt. A különbség ebből adódik. A kapitalizmus viszont állam-ellenes, minél kisebb állami beleszólást akar a gazdaságba, így ilyen "államkapitalista" fogalom csak a beetető szövegekben létezik, ahol az egyszeri prolival elhitetik, hogy amiben van, az kapitalizmus. Célja pedig, hogy a proli ne akarjon kapitalizmust. Miközben valójában a szocializmust építjük most is, csak nem akarják, hogy az átlagember is megtudja.

    "De az alapito atyak anno konfoderaciot hoztak letre"
    Ami egyben köztársasági forma lett volna.

    "Igen, a kozvetlen (nepi) demokracia a tobbseg uralma (a nep diktaturaja) es a tobbseg dontesen mulik, hogy a magantulajdon joga milyen mertekben gyakorolhato."
    És a nép simán meggyőzhető, hogy akár semennyire. Azaz a nép létrehozhat kommunizmust meg nácizmust is. Ahogy azt tette már korábban. Azaz ez elnyomó rendszer. Ezzel ellentétben a libertarizmusban nem korlátozható a magántulajdon és más alapvető emberi jog sem. Azaz az a valódi jogállam, mert nem a többség áll legfelül, hanem az alapvető emberi jogok. Ha csak egyszer is megengeded, hogy bárki (akár egy személy, akár egy csoport, akár a többség) felülírja az alapvető emberi jogokat, onnantól nem beszélhetsz jogállamról. Az onnantól már diktatúra. És ha a többség felülírhatja az alapvető emberi jogokat (így a tulajdoni jogot is), akkor felül fogja írni. Bármit. Ez tette lehetővé a mai szociáldemokráciát, de ez tette lehetővé a nácizmust meg a kommunizmust is. A demokrácia, azaz a többség uralma

    "A jelenlegi nyugati tipusu stakeholder demokracia pedig a toke uralma, ahol a nagytokesek donthetnek."
    Tévedés. Ez csak a következménye a nép döntésének. A nép engedte, hogy a magántulajdon milyen mértékű lehessen, és talán meglepő, de azt a cégek használták ki. Mert ők manipulálták a népet. De ettől még a nép döntése volt. Biden vagy Trump megválasztása is a többség döntése, ahogy Orbáné meg Gyurcsányé is. Pedig dönthettek volna az emberek máshogy is. Nem kötelező azt választani, aki többet kampányol. Sőt, lehetne direkt az ellenkezőjét is. mégsem teszik. Ez közvetlen demokráciában meg képviseletiben is ugyanúgy meglenne. Éppen ezért nem szabad a demokráciát hagyni, mert nem csak a tömegek ostobaságát jelenti, hanem egyúttal FELELŐTLENSÉGET IS! A tömegben szavazás elveszi az ember egyéni felelősségét. És egy felelőtlen társadalom minden esetben bukni fog hosszú távon.

    Amúgy mi volna, ha legalább egyszer az életben megnéznéd azokat a forrásokat, amiket mutatok neked? Mondjuk akár a mostani hozzászólás elején linkelt videót.
    Utoljára szerkesztette: manypet, 2024.02.25. 17:17:26