• Dodo55
    #12
    De nekem ettől a mentalitástól rettenetesen eldurran az agyam, hogy réges rég olyan törvényeink vannak és olyan apparátusokat tartunk fel az adóinkból, amik elvileg garantálják a hulladékok ártalmatlanságát. Hulladékezelő/újrahasznosító cégek, hulladékgazdálkodási törvények, rendvédelmi szervek stb... Innentől kezdve akkor hogyan is jön ahhoz bárki, hogy még után én fizessek többet és/vagy kapjak a pénzemért rosszabb minőséget, mondván a műanyagok károsak a környezetre? Igen, tudjuk, de hát ezért fizetünk annyi kibaszott adót, hogy a hulladékkezelő begyűjtse a kijelölt helyekről a szemetet, aki meg nem oda dobja, annak a rendőr meg törje el a kezét... Innentől pedig akkor mi van??? Nem kéne akkor egész véletlenül valakiket kezdésnek a falhoz állítani és ha nem voltak alkalmasak a feladatuk elvégzésére és ezért tényleg annyira úszunk a szemétben ahogyan azt sokan állítják, akkor szépen visszavenni tőlük amiket az évtizedek során folyamatosan kifizettünk már azért, hogy ilyen problémánk ne legyen?

    Szóval értitek, az azért úgy nem megy ám, hogy tegnap szedtünk pénz hulladékszállításért, ma már szedünk környezetvédelmi adót is, holnap meg kétszer annyit hagyok ott már a termékért is, mert műanyag helyett már csak papírba szabad csomagolni. És bocsánat, én szemetelek az utcán??? Vagy én nem tároltam megfelelően a hulladékot amit hivatalosan átvettem és aztán véletlenül felkapta a szél és széthordta a nagyvilágba? NEM! És már adtunk elég pénz, hogy ezeket oldja meg jól akinek ez a dolga. Hol az ő felelősségük? Mit csináltak a pénzünkkel akkor? Meg akkor nekik ezek után mire is fizetünk még? Lehet ám még itt kellemetlenebbnél kellemetlenebb kérdéseket feltenni...