• Kelta
    #27
    Tehát szerinted nem létezik a kémia, és a fizika külön..egy a két dolog..értelek.
    hogyne a robbanómotor (otto) meg az ionhajtómű szavakat én önkényesen kitaláltam,sosem léteztek..
    Érdekes, a tudomány külön veszi őket, és teljesen más tudományág a kettő, aminek a világunk természetéből adódnak közös pontjai, fura lenne ha nem. De te jobban tudod, ok, hülyék a fizikusok, meg a kémikusok ja..
    Ja és le is írod amit én leírtam már nem egyszer, de te valszeg el sem olvasod vagy nem is fogod fel, amiket írok, csak szajkózod ua. csak más szavakkal, és ettől igaznak érzed magad..te dolgod. De ezt folyamatosan csinálod..kár nem veszed észre magad...
    Ja hogy nem lehet ketté választani a két tudományágat, értelek, a hülyék meg ezt nem tudják, külön vannak fizikusok meg kémikusok, tiszta bénák a tudósok, de jó hogy te vagy itt..komolyan
    aha a mérnöki fogalmak a természettudomány fogalmai is..mert minden az, ami tudomány..de sebaj megint leírtad a tutit
    de igaz, de nem gond, ezt se tudtad, mást tudsz hát ez van. Ne add fel, még sokat tanulhatsz és menni fog. és persze leugatás megint jól sikerült, ebben jó vagy (a kocsmában ).. de itt ez kevés :)
    nulla tartalom nulla érvelés, csak annyi hogy azért van így mert te írtad és kész :) ok..

    még egy apróság:

    "Kémiai rakétahajtóművek
    Ahhoz hogy a rakétánk hajtóművéből hasznos teljesítményt kapjunk valamiféle
    energiaforrással kell ellátnunk. A jelenlegi rakéták a hajtóanyagban rejlő kémiai energiát
    hasznosítják, égési reakció végbemenetele során. Égési reakcióról akkor beszélünk, ha a
    hajtóanyagot oxigén jelenlétében lezajló kémiai reakció, az oxigénnel való egyesülés útján
    hasznosítjuk. Nyilvánvaló, hogy egy nagy tömegű rakéta felbocsátása, amely embereket is szállít, óriási energiamennyiséget követel meg. Tehát minél nagyobb energiamennyiség
    nyerhető ki a hajtóanyagból, annál kisebb tömegű üzemanyagot kell a rakétának magával
    vinnie. Az égéshez nem csupán hajtóanyagra van szükség, hanem oxigénre is. Ezért a kémiai hajtóanyag-keverékek kétféle összetevőből állnak: tüzelőanyagból és oxidálószerből. A cseppfolyós oxigén a rakétahajtóművek legfontosabb oxidálószere. A rakétahajtómű hajtóanyagát a fűtőértéke szerint lehet jellemezni. "

    mert ugye ez nem islétezik
    szerinted

    Utoljára szerkesztette: Kelta, 2023.05.01. 14:49:21