• kvp
    #5
    "Az NPR egy közszolgálati rádió, és Musknak fogalma sincs arról, hogy nem állami forrásokból él. Ugyanilyen botrány van egyébként abból, hogy a BBC is közszolgálati, de nem állami."

    A BBC kulon erre a celra dedikalt adobol el, nem a szabadon modosithato koltsegvetesi penzekbol. Az NPR finanszirozasa viszont koltsegvetesi tetel, mint ahogy nallunk is az allami mediaje. Raadasul a leadando anyagokat a kormanyzat allitja ossze szamukra. A gond csak az, hogy ez a fajta jelzes nem kepes megkulondboztetni a sajat es az ellenseges propagandat.

    Bar azt meg kell hagyni, hogy a koltsegvetesi forrasokbol hianyzo penzt 2010 ota az Open Society Foundation potolja ki. Nallunk hasonlo szerepkorben van a Kozep-Europai Sajto es Media Alapitvany. A fentiek alapjan az NPR hasonlo modon fuggetlen mint nallunk az allami media.

    "A másik pedig, sokan - főleg liberálisok - Zuckerberg vállalatának döntéseit azzal magyarázták, hogy azt csinál, amit akar, hiszen a Facebook a saját cége, akinek nem tetszik, az ne használja (a kvázi monopóliumot). Most meg ők ajvékolnak leginkább a Twitter döntései ellen."

    Ez a politika egyik alaptetele. Ha mi csinaljuk, akkor jo, ha az ellenfel akkor rossz. Ha az amerikaiak bombaznak valahol a vilagban az jo, ha az oroszok akkor rossz. Irak ugyanolyan fuggetlen orszag volt mint Ukrajna mielott az amerikaiak lerohantak oket es mindket helyen a terrorizmus tamogatasa volt a fo ok, mindket tamado fel reszerol. (es ez egyik esetben sem volt igaz)