• Irasidus
    #32
    Tisztában vagyok vele, hogy nem értesz a távcsövekhez, ezért elmondom neked, hogy távcső és távcső között is van különbség, nem minden távcső alkalmas minden égitest tanulmányozására, így az az űrtvácső amivel te kisbolygókat akarsz felfedezni vagy tanulmányozni, az a csillagászati kutatások jelentős részére használhatatlan eszköz, és természetesen fordítva is igaz! Nagyon sokféle távcső van, ami semmi másra nem használható csak csillagászati kutatásokra... Másrészt egy űrtávcső ezerszer drágább mind egy földi telepítésű és ezerszer nagyobb távcső, aminek a műszerparkja is hatalmasabb mint az űrbéli testvéreié. Jelenleg több gigantikus távcső is épül, ami mellet a JWST eltörpül, még is töredék áron (gondolom az mehet a kukákba?). Végül nem tudom, hogy űrbányászatra miért, és hogyan akarsz távcsövet használni, mivel egy távcsővel nem fogod megállapítani egyetlen kis égitest pontos anyagi összetételét sem, márpedig ha jól tudom azt kellene.

    Nagy érdekes koncepció, hogy magánvállalat épít távcsövet a csillagász meg kifizeti ha akarja használni. Csak megkérdezném miből fizeti? Állami pénzből... Ugyanott tartunk ahol a part szakad, mert a vége úgy is ugyanaz, hogy van egy drága évtizedeken át tartó kutatás aminek nincs semmiféle gyakorlati haszna, amit végül még is csak az állam fizet ki, vagyis nem lesz több pénz távcsövet építeni, hanem visszaveti a csillagászati kutatásokat az ezered részére, vagy még kisebbre. Nagyszerű gondolat. Vagy mégsem.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2023.04.15. 23:39:37