• takysoft
    #2
    "a papír alapján eddigi létező legjobb VR szett"

    Hááááááát.. ez attól függ, kinek mi a fontos.
    Számomra a PC Gamer setup-om legfontosabb komponense a szék, amin ülök :) Nekem szerintem a videokártya.

    Mert ha a kijelző panel technikai specifikációit nézzük, akkor jó... valóban nem rossz.

    De azért elég nehéz lemenni amellett, hogy pl a Quest2-höz nem kell kábel. Meg hogy például oda viszed, ahová akarod, és nem kell hozzá Playstation.

    Aztán tudom, hogy a Valve Index controllereit macera setupolni, de ha egyszer fel vannak szerelne a base station-ök, akkor onnantól semmi nem veri meg pontosságban. És a hagszórója is messze magasabb szinten van, mint bárminek.

    Kényelemben pedig... hamaorsan jön a Bigscreen VR cucca. Igaz azt PC-re kell dugni, de súlya szinte nincs is. Míg a többi cucc elég böszme méretileg.

    Hogy egy rendszer mitől jó vagy rossz, azt sem csak a performace határozza meg. Az ár is számít, és nyilván ott vannak még az extrák.

    Szerinted miért fogy több Playstation, miközben az Xbox jobb hardverileg és sokak szerint szoftverileg is?
    Az exkluzív szerződések és belső IP-k miatt.
    A Last of Us-ok meg God of War-ok, meg Horizon-ok.

    És ha VR-ról van szó, akkor a PS sztenderd játékokba erőszakolt VR módot, viszonylag kicsi valós VR tartlommal, míg az Oculus eléggé ráfeküdt a témára, és jól kikövéredett store-juk van.
    Más kérdés, hogy nem adnám el a lelkem a Facebooknak XD


    Az eredeti gondolatra is válaszolva:
    Meglátjuk, mekkora siker lesz a PS VR 2.
    Az elsőből kiindulva nagy.

    De azt se felejtsd el,hogy a Sony-nak a PS a nagy dolog.
    A Microsoft viszont nem egy lábon áll, neki ott a Windows is, ha gaming-ről van szó.
    Mindemellett kiadhatna olyan szemüveget, ami mindkettővel kompatibilis.

    Szóval ja, szerintem is hátrány, hogy erre nem mozdultak.