• Dodo55
    #7
    Szerintem magyar viszonylatban nyár-ősz óta nincs is gond. Én amikor a 3060Ti-t vettem, akkor próbáltam kiszámolni, hogy mi a legjobb ár amíg még eshet az inflációt figyelembevéve (hiány által nem érintett komponensek árváltozásait lekövetve). Na az valami 215 körül jött ki úgy nekem, erre mostanában még 170 körül is látok. Igaz azóta megérkezett a következő generáció, de még csak félig.

    A gyártóknak kéne itt most észnél lenni, mert már zuhan a kereslet és sokkal többe kerül nekik, ha hirtelen plafonig futnak a raktáraik és feltorlódik minden, mintha már most akár a profitjuk feléről, vagy akár kis időre az egészről lemondanának a gördülékeny forgalom fenntartása érdekében. Ugyanaz a dinamika, mint a fizikában. A legtöbb energiát úgy lehet elpazarolni, ha hirtelen fékezni kell, majd álló helyből újra elindulni. Ha ennyire elvakítja őket a rövidtávú profitéhség, akkor ez lesz. És akkor a mohó befektetők is megtudják, hogy mennyivel jobb lett volna a profit elmaradása miatt nem panaszkodni fröcsögő szájjal, mint sem a csődbiztosnál sorbanállni...
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.02.18. 15:35:11