• defiant9
    #176
    1."csak simán tagadsz"
    Igen,. Tagadom hogy a rám vonatkozó állításod megalapozott volt. Innentől nálad a labda hogy betedd a bizonyítékát hogy nem. Lement +100hsz. és még mindig nem tedted meg. Mi következik ebből? Nyilván az hogy hazudozol ahogy szoktál.

    2.a Nexus skipete a pontot/megfutamodott
    2.b Nexus skipete a pontot/megfutamodott
    2.c Nexus skipete a pontot/megfutamodott
    2.d "a/b/c-re válaszoltam. nem futamodtam meg!"
    A #129-ben volt 3 pont. ezek:
    Ezután még 3 állítást hoztál:
    2.1. A yacht vs anyahajó ami így értelmezhető:
    termék1.végtermék.ár != termék2.végtermék.ár
    (termék1 szignifikánsan kisebb mint termék2)
    Igen, ez igaz csakhogy nem cáfolata a kiinduló álltásnak. Nem több mint egy újabb érvelési hiba részedről.

    2.2. Az új bizonyításod1 (atommáglya) jóindulattal is max így lenne értelemezhető:
    termék1.protoípus.részÁr < termék1.végtermék.teljesÁr
    Nyilvánvalóan ez sem cáfolata az eredeti állításnak.

    2.3. Az új bizonyításod2 (első polgári nukleáris erőmű) szintén így értelmezhető:
    termék1.végtermék.ár < termék2.végtermék.ér
    (termék1 szignifikánsan kisebb mint termék2, + jelenérték ignorálása már csak hab a tortán)

    A te #130-osadban pedig nem. Ergo feladtad a vitapontok tételes bizonyítását. de a lehetőség továbbra is adott: várom a fenti 3 érvre a válaszod.

    *++
    2.e
    "Továbbra sem értetted meg, hogy az 50% köznyelvi fordulat egy kétesélyes eldönthetetlen szituációra"
    Mármint egy idiótáé aki a 99%-1%-ra azt mondja hogy fifty-fifty. Értem, idióta vagy. Ezzel zárhatjuk. Csak azt nem értem hogy máskor miért beszélsz arról hogy te 1%-os pontossággal adsz meg értékeket. Jól láthatóan ez nem igazán meg. De akkor add meg kérlek hogy nem köznyelvi értelemben mekkora az esélye hogy egy sorozatgyártás olcsóbb lesz mint a prototípús! (na most jön a Neuxs6 fülét-farkát beúztva kerüli a kellemetlen kérdést amiben színt kéne vallania. Szánalmas.)

    2.f
    "eszköztől nem fog jelentősen, nagyságrendileg különbözni."
    Nexus6 szalmabáb érvelési hiba++. Senki nem beszélt nagyságrendi különbségről, azonban jelentős különbség lehet. Amit itt látunk az leginkább egy startup jellegű működés, az első termék nagyon drága, egyedi gyártású PCB-k és egyedileg megvett komponenseket szerelnek össze magasan kvalifikált kutatómérnökök. Amit mondjuk egy PCB gyártóhoz vagy egy kínai beszállítóhoz úgy mész oda hogy nem 1 db hanem 1000 akkor teljesen más árat fog mondani, teljesen más logisztikai költséghányada van ennek. Ha a kutatómérnök helyett meg egy technikusnak adod a csavarhúzót az is más bérköltséggel dolgozik.

    "A kettő szemantikailag teljesen más."
    Állításom:
    "az esetek 99%-ában drágább mint a kereskedelemi termék."
    Egy idézet a sok közül ami ezt hivatott alátámasztani:
    "The cost of a prototype can be anywhere from 10 to 100 times more expensive than the final product."

    Lényegében mind kettő leírja hogy a proto>final product
    A második feszesebben hogy akár (több) nagyságrendi különbség is lehet. Ezt ebben a formában így én már nem jelenteném ki de a relációs jel irányát nem vitatom, az én -általad vitatott- kijelentésem ui. ennél sokkal megengedőbb/lazább volt, az már akkor is teljesül ha csak feleannyiba kerül a végtermék mint a proto (amit egy ilyen kísérleti villámhárítónál pl. simán el tudok képzelni mint megugorható szint). Vegyük észre hogy a milliárdnyi piacon lévő termék közül még mindig 0 darab konkrét terméket tudtál bemutatni ahol a végtermék drágább lehet mint a proto. Miután felsültél az irreleváns hasonlataidat, fel is adtad az erre irányuló próbálkozásokat?

    2.g Nexus6 megfutamodott.
    Még mindig ott tartunk hogy sorold már fel hogy ebben a villámhárító végtermékben mi lesz majd az a drágakő ami nem kellett a prototípusban.


    3.a Nexus skipelte a pontot/megfutamodott
    3.b Nexus skipelte a pontot/megfutamodott
    3.c Nexus skipelte a pontot/megfutamodott

    3. "Az én első kijelentésem ugyanis annyi volt, hogy 2 mrd-ért nem éri meg ilyet létesíteni, amibe te belekötöttél!"
    Hazudsz ismét. Ez volt az első kijelentésed amibe belekötöttem:
    "Gyakorlati alkalmazhatósága a kísérlet által bemutatott rendszernek ZÉRÓ!"
    Amit hibás kijelentés volt, semmiféle felételes mód nem volt hogyha annyiba kerül akkor nem éri meg. (hiába próbálsz utólag ebbe menekülni).
    "Vissza a #171-hez"
    Ez után a 172 következett. Arra reagálj, nem mantrázz. Vitakultúrából még mindig a béka segge alatt vagy.

    4. "elsunnyogod, minden kérésem ellenére, "
    Elmondtam hogy új kérdéseket/állításokat új pontban kell formálisan megfogalmaznod. Amennyiben ezt nem teszed meg akkor ignorálva lesznek. Az hogy olyan birka vagy hogy ennyit nem fogsz fel arról én nem tehetek.