• Dodo55
    #21
    Tényleg nem veszed észre, hogy rendszeresen nem létező kereteket és/vagy kötelező érvényűnek beállított ideológiákat akarsz ráerőltetni 1-1 témára és rögtön azok megsértését kéred számon végtelenül személyeskedő stílusban a vitához konstruktív módon hozzászólókon? Tényleg nem gondolod, hogy ezt egyszer nem unjuk kurvára meg?

    "feltételezd hogy már van egy jól működő céged"
    Mert hogy az úgynevezett valóságról beszélgetünk itt, ami tele van ilyen cégekkel.

    "Falvakban is van mobilnet, meg ott van Starlink is, mindkettő drágább és alacsonyabb minőségű mint az optika"
    Igen. Pontosan ezért dobtam be korábban a fixed wireless-t, hogy érdemes vele a közeli (használható betáp sávszéllel rendelkező) cégek fülét rágni, mert általában win-win ha már pár tucat jelentkezőt sikerül rá összekotorni és korszerű eszközökkel akár már több száz megabit is relatív könnyen odalőhető a végpontokra. Mellette sem nem mondtam olyat, hogy ugyanúgy 3-4 ezer forint havidíjért, mint egy nagyvárosi FTTH vagy DOCSIS szolgáltatás (helyette mondjuk 100/100-as kapcsolatért talán olyan 8-10 ezer amit reálisnak tartok), sem pedig olyat, hogy ezt kezdő cégeknek kéne megoldania. Erre te jöttél a DIGI-vel, hogy ők masszívan veszteségesek, mire én kultúrált stílusban felhívtam rá a figyelmedet, hogy talán ebben a veszteségben a gigantikus optikai hálózatuknak is lehet "némi apró" szerepe és nem igazán logikus semennyire sem a wireless szolgáltatásaik költségeit beállítani ezért bűnbaknak. De utána már nyilvánvalóvá vált számomra, hogy ez megint csak szimpla kötöszködés akart lenni, kákán is a csomót keresés.