• kvp
    #9
    "Én jobban hiszek a "lego" építőelemekben, amit "házgyárakban" készítenek.
    Voltak ilyen próbálkozások és nem értem hová lettek."

    A kotesbe rakhato falazoelem technika letezik, de tobbnyire habarcs kell hozzajuk, mert a gravitacio azert keves egy haz osszetartasara. Vagy az ujabb valtozatoknal a betonvasakra kerulnek fel a falazoelemek es a vegen az egeszet kiontik betonnal. A fo ok amiert nem nagyon hasznaljak oket, hogy a tenyleges teherhordo oszlopokat tobbnyire tomor vasbetonbol kell kionteni hozzajuk (erre is van beton zsaluzoelem). Ami nepszeru itthon az a hagyomanyos vazkeramia teglas megoldas, pedig ez a leg elavultabb, de ehhez tenyleg mindenki ert, meg azok a segedmunkasok is akik egy lego hazat sem tudnanak osszerakni.

    Ennel egy fokkal egyszerubb megoldas lenne a nagypaneles hazgyari technika vagy ujabban (az elmult 40 evben) a monolit vasbeton epites. Bevasaljak, berakjak a hoszigetelest, kizsaluzzak, kiontik, keszen van. Raadasul monolit ferde teto eseten a tetoter is a hoszigetelt burkon belul van alapbol es a tetore konnyen szerelheto barmilyen napelemrendszer. Plusz nincs az a vihar ami egy tomor vasbeton tetot elvinne. (ilyet joreszt csak uj epitesu kozepuleteken lattam mostanaban, foleg ahol klasszikus reformkori stilusban epitenek uj epuleteket)