• Dodo55
    #8
    Adom, tesómnak vettem épp ajándékba egy használt HP EliteBook-ot egy Quadro kártyával. 10 bit/ch kijelző van benne, amit az elmúlt években kiadott driverek már nem hajlandóak 10 bitre állítani, 8 bites módban meg color banding van. Ezek után felment egy frissítés W10-hez és onnantól nem adott képet. Rollback segített, majd megint felment a frissítés (próbáltam behatárolni mi válthatta ki) és akkor már a rollback sem, csak a teljes Windows reinstall. Ezt követően régebbi drivert raktam fel, ami még a 10 bites üzemmódot tudta és még a HP oldalán is fent volt a típus support részlegében. Jött megint a Windows-hoz az update és megint kinyírta magát vele. Következő reinstall után hagytam a gyári drivert, azzal megy a 10 bit is (néha elfelejti magától, de vissza lehet kapcsolni), illetve az ominózus update sem nyírja ki a rendszert azzal. A hardware szénné tesztelve, még Afterburnerrel maxra húzva az órajeleket is atomstabil hosszú Furmark próbák alatt. Ennyit ér a WHQL egy top gyártó abszolút csúcskategóriás, annak idején még a nemzetközi űrállomásra is felengedett terméksorozatánál.