• Macropus Rufus
    #9
    milyen alkalmazásokra gondolsz? Munkára szántakkal vagy játékokra? Ha munkára akkor igazad van kevés a cucc. Ha játékra akkor nincs annyira igazad, mert elég sok játék van és a grafikájuk nem azonos egy 10 évvel ezelőtti játékkal. Mondjuk pl a CoD VR vagy a HalfLife Alyx VR.... De napokban szereztem be egy nem túl friss játékot a PinballFX VR verzióját és hát nagyot ütött. És van még kismillió játék vr környezetre. Ha meg nagyon szeretnék nem játék programokat használni vr környezetben akkor az Oculus ezt is megoldja ui. lehetőségem van az desktopomat kirakni a vr környezetbe. Ez bármilyen am. 2D Win környezetbe futó alkalmazás lehet. Akár Word is, kérdés az, hogy akarsz e egy vr billentyűn bármit is beírni. De am. megteheted. És a futó taksokat is a térben tudod elhelyezni körülötted, valamit közelebb valamit távolabb, de még a fejed fölé is. Szóval abban igazad van, hogy kevés a direkt vr környezetre tervezett alkalmazás. Játékok terén már más a helyzet. Viszont mivel van ez a 2D desktop megjelenítés vr környezetben, ezért ezzel azért már áthidaltak bizonyos problémákat. Persze ezek az appok soha nem lesznek vr appok, de am. sokkal kényelmesebb használni így a több taskot ui. mindegyiket látom. Ami nem annyira fontos a térben távolabb van tőlem, ami fontos azok meg előttem. A zene lejátszó meg a hátam mögött, hiszen az az amit csak elindítok aztán hagy szóljon. Próbáld ki. Sztem qurva jó.