• NEXUS6
    #8
    Huha. Itt azért vannak olyan sztereotpiák, amelyek a klímaváltozáshoz kapcsolódnak, de nem igazak!
    Szal tegyük helyre a dolgokat:
    A globális klíma melegedése úgy nyílvánul valójában meg, hogy a sarkok felé intenzívebb az egyenlítő felé kisebb. A melegedés lehet, hogy a sok évi lokális klímánál jelentős eltéréseket okoz, de ezek általában a napi/évi hőingás csökkenésével járnak, a melegedés ellenére is. Lásd Mo "extrém szélsőségesen" enyhe telek, ergo nem fagynak meg az emberek!
    A melegedés NEM sivataghosodással jár, hanem ellenkezőleg, azok eltűnésével, csapadékosabb klímával.
    A melegebb klímára inkább jellemző a nagytestű, hosszú életű állatok, megafauna jelenléte. Az eljegesedés kezdete óta, kb 5 millió éve a megafaunához tartozó állatotfajok fokozatos kihalás alatt vannak. A korábbi több tucatból mára pár maradt gyakorlatilag Afrikáűban.
    Amióta fejlettebb élet létezik, kb fél milliárd éve, inkább a jelenleginél magasabb globális hőmérséklet és CO2 szint volt a jellemző.
    Jelenleg egy eljegesedett, alacsony CO2 állapotú, elsivatagosodott állapotban van a Föld, amikor az élővilág is szegényesebb, mint NORMÁL állapotban.