• Celeborn
    #27
    Itt most sokan a munkahelyekről beszélnek. Viszont én úgy láttam (99-ben kezdtem anno a fősulit), hogy már eleve kevés lány választotta az informatikát, mint szakmát. És ezt nem lehet a munkahelyi körülményekre fogni, hiszen még fogalmuk sem volt róla, hogy az milyen. Aztán abból a kevés jelentkezőből is csak 1-2 végezte el a fősulit. Sokan ott hagyták az iskolát, de sokan átmentek más szakra. Konkrétan a Mérnöktanár infó volt egy ilyen kedvelt cél ahova átmentek. Milyen érdekes, hogy TANÁR szakra mentek, ahol a nőkre inkább jellemző szociális készségekre van szükség.
    Én egyébként a programozásról nem tudok nyilatkozni, üzemeltetésben dolgozok 18 éve. Viszont ezalatt a 18 év alatt iszonyatosan kevés női informatikussal találkoztam (továbbra is üzemeltetés terén), és azok se nagyon értették a szakmát. Biztos vannak kivételek. Ugyanakkor látom a rációt abban, hogy mondjuk egy fejlesztő csapatban lenne helye női kéznek (agynak, szemnek). De inkább ergonómia területen, vagy bármi olyanban aminek köze van az adott fejlesztés emberi interakciójához, mert ez a nőknek jobban megy, mint nekünk. Szerintem. :) (ez visszavezethető odáig, hogy van aki gyerekkorában fára mászik, és van aki babázik)