• monk00
    #7
    Nekem 13 pro maxom van, és eddig minden évben cseréltem. És minden évben azt mondtam hogy már nem cserélek egy ideig, de mindíg cseréltem. Eddig a pontig. 630 ezret nem adok egy telefonért ami semmivel sem tud többet mint ami nálam van. Jó, hát a sajátomat most is eltudnám adni közel 400 ezer forintos áron, mert a 14-es széria, felhízta a 13 pro maxok árát...de akkor is 230 ezret kéne belepótolnom, plusz 10-14 ezer egy fólia, és kb 30 ezer egy tok. Ami azt jelenti, hogy 270-280 ezret kéne pótolnom, egy szinte ugyanolyan telefonért. Hát, majd akinek 6 anyja volt. Eddig sem kellett volna minden évben cserélnem. De most nem is fogok. Majd meglátjuk jövőre mi lesz. Arról nem is beszélve, hogy akik most megveszik 630 ezerért a 14 pro maxot, azok sokkal nagyobb veszteséggel tudják majd jövőre eladni, mint eddig bármikor. Én a 13 pro maxot 430 ezerért vettem, és ha most nem húzta volna fel az árát a 14 pro max, akkor is 300-330 ezerért eltudtam volna adni. Ami azt jelenti hogy 1 évig kb 150 ezerért használtam az apple csúcs telefonját. Ami azért nem rossz szerintem. De jövőre egy 630 ezres telefont nem fognak tudni eladni még 500 ezerért sem, hisz ki vesz egy használt telót félmillióért?! Hát, nem sokan. Szóval azok akik most ennyit kiadnak érte, azok számoljanak azzal hogy jövőre minimum 200-250 ezer forint lesz rajta a veszteségük. De ha realizálódik a dollár, és az euró, és erősödik a forint, akkor lehet még többet is veszítenek. Erre persze a sok hülye nem gondol, hogy jövőre az eladásnál, jóval nagyobb lesz a veszteség, mint az eddigi modelleknél. Úgyhogy én most tuti nem cserélek