• defiant9
    #123
    1. "Szal, hol húzod meg a határt, hogy méred össze/döntöd el"
    A kiindulási alap Putyin zsarolása. Nevezd meg az ezzel összemérhető konkrét EU-s zsarolást. Ne általánosságokat pufogtass, hanem egy konkrét zsarolást nevezz meg!
    "Az amcsik adtak rá pénzt, ez nem kérdés."
    De kérdés, ki mikor, mire adott pénzt, sokadszor kérem az erre vonatkozó linket.

    2. Ezen állításod akkor cáfolva: Az emberek akkor mennek ki az utcára, ha valami egzisztenciális fenyegetettséget éreznek
    Nem tudtad bizonyítani hogy az összes utcára menés egzisztenciális okból történik, a konkrét ellenpélda kapcsán pedig közvetve el is ismerted hogy nem ez az ok. Nyilván butaság az állításod, az emberek nem csak egzisztenciális fenyegetés hatására mennek az utcára, ehhez simán elég egy korrupt vezető aki más ideológiát képvisel vagy más jövőképe van az országról, függetlenségről.
    Természetesen a kijentésed általános volt, nem csak Majdanra vonatkozott:
    Az emberek akkor mennek ki az utcára, ha valami egzisztenciális fenyegetettséget éreznek. Lásd rezsiháborgás, meg most az oroszoknál a behívás elleni tiltakozás.

    Érdemi válaszod erre így továbbra sincs, ahogy előre elmondtam ezzel a teljes vitát lezártnak tekintem, elveszítetted a racionális vita szabályainak megsértése miatt

    (tovább nem is olvastam, arra van még lehetőséged van hogy a 2-es pontban tisztázd magad, akkor tovább léphetünk)