• bdzsana
    #11
    Nekem a feleségem magyartanárból lett programozó. Először webdesingt akart tanulni, volt egy kis kis javascript blokk és annyira meglepően jól ment neki az algoritmikus gondolkodás, hogy elkezdtem fogalkozni vele. Egyszerűen zseniális látni, hogy teljesen másképp közelíti meg a problémát. Sokszor nekem teljesen egyértelmű példákkal levezett dolgot, összefüggést nem ért meg, aztán szól hogy mostmár érti és úgy magyarázza el hogy azt meg már én nem értem hogy jutott oda :D Azóta már nagyon ügyes, az alapokat sokkal hamarabb megtanulta mint anno én. Rohadtul meglepett az egész.

    Lényeg, hogy azért vannak meglepetések, és nem biztos, hogy az oktatáson nem lehetne javítani. Egyrészt vannak már kutatások, amik azt bizonyítják, hogy nem feltétlenül kell jó matekosnak lenned ahhoz hogy jó programozó legyél mert más fajta gondolkodást igényel a kettő, viszont most nagyon egymásra épül oktatásban + szinte biztos hogy másképp működik a női és a férfi agy, lehetne kísérletezni más tanítási módszertanokkal.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2022.08.11. 18:03:38