• Dodo55
    #48
    #44: Nagyon idevág most amit nemrég kvp írt:
    "Az osszes tesztelesi baleset eddig akkor volt amikor szandekosan felulirtak a szoftver ovatossagat. Magyaran a programozok azt mondtak, hogy menjen gyorsabban. A szoftvert persze szolt, hogy akkor adott valoszinuseggel el fog utni valakit, de mivel az emberi programozok ezt ignoraltak, a szoftver pedig el is utotte az embert, majd mar az utkozes kozben szolt, hogy "elore megmondtam"."

    Vicces, hogy közületek egyesek úgy állnak ki ilyen technológiák kizárólagos erőltetése mellett, hogy közben az óvatosságra intő emberek véleményét "szokásos semmi"-nek nevezitek, vagy egy-egy közismert tény bizonyítását követelitek, esetleg ha az már kínosan közismert, akkor meg morális oldalról szimplán nemkívánatosnak, eltörlendőnek ítéltek meg egy-egy társadalmi jelenséget vagy igényt marginális rétegeket érintő igazságtalanságokra hivatkozva. De attól még ez a valóság. És az meg (sajnos) képtelenség, hogy mindig minden morálisan mindenki számára 100%-osan kifogástalan legyen. Mert a világot ellentétes erők dinamikái tartják mozgásban és sajnos ebből fakadóan mindig meg lesz az az oldal, ahol valami épp gyarapodik és meg lesz az, ami meg kárt szenved ezzel szemben. Ami szerintem a lehetőségek közül a helyes út ebben a morálisan nehezen feloldható helyzetben, az az, ha megpróbálunk valamiféle egyensúlyra törekedni (általában a természet ezt idővel mindig segít kialakítani, illetve katalizálni) és akkor a potenciálisan pusztító láncreakciók, illetve lökéshullámok esélyét minimalizálni tudjuk a társadalom mindennapi ügyeit-bajait érintő területeken. Ezért mondom én, hogy a minél nagyobb sokszínűség és a minél szabadabb verseny a jó technológiában pl., míg a kizárólagosság erőltetése az élet mindenféle közvetlenül vagy akár közvetetten kapcsolódó területein az egyensúly kritikus összeomlásához fog vezetni.