• RJoco
    #18
    Én nem is értem, hogy nem kötelező tantárgy az informatika.
    Ez szerintem ma már alapvető tudás. Nemcsak a számítógép részen, telefon, tablet, miegymás.
    Azt is elfelejtik itt sokan, hogy, ha suliban valaki az IT-t választja, akkor megtanulja használni az office dolgokat és egyéb szellemi tevékenységeket, amikhez elég az egeret és billentyűzetet nyomkodni. Sajnos gyorsgépelni vagy "vakon" gépelni már nem biztos, hogy megtanulnak. A helyesírást meg még nyelvtanon sem tudják nekik megtanítani. Ha nincs korrektor, akkor bizony csúnya dolgok születnek. De ez nem csak a női vonal, hanem úgy általánosságban a számtech részt minősíti.
    Az IT részhez hozzákapcsolódik a hardver is, amit vajon hány suli tanít? A számítógép drága, nehogy szétszedje a diák.
    De aztán a nők rájönnek, hogy adott esetben ezt is meg kell csinálni. Összepattintgatni az alkatrészeket, cipelni a 10+ kilós házat. Beépíteni, kábelezni. Ha koszos, akkor takarítani kell.
    Ezek mind kimaradnak a suliban. Pedig, ha ilyen lenne, akkor valószínű sokkal kevesebben tanulnák a nők közül ezt.
    Ahogy a gépész szakon sem nagyon fog az ember nőkkel találkozni. Autószerelő vagy motorszerelő nőt eddig csak filmben láttam.
    Mondjuk ehhez képest a melóhelyen van egy teszttechnikus hölgy és egy smt prozesstechnikus is. De ez nem IT. Az egy külön részleg. A karbantartóknál sincs nő.