• t_robert
    #4
    Mondjuk több értelme volna egy olyan rendszernek, ahol nyomon követhetem a töltőpontokat és azok állapotát. Vagyis megyek az elektromos autómmal és látom 15%-on van az energia vagyis gyorsan valahol a közelben rá kell csatlakoztatnom valami töltésre a kocsit. Aztán megnézem az applikációban a környék töltő pontjait és azok aktuális használatát. És látnám, hogy 7 km-re van egy töltő pont ahol van 4 töltöfej, amiből kettő szabad erre le tudom foglalni magamnak mondjuk 10 perccel előbb ez egyik szabad töltőpontot, hogy mikor odaérek azonnal tudjam használni. Persze ha nem érek oda X időn belül akkor megkapja más a szabad pontot. Esetleg látnám, hogy melyik töltőponton milyen töltés szinten van éppen autó és várhatóan mikor lesz feltölve. Kicsit hasonlitan a dolog mondjuk az e-rollerek rendszeréhez, ahol látom, hogy van a közelben szabad roller és az milyen töltöttséggel rendelkezik és mennyi még a hatótáv benne. Persze egy elektromos autó töltőpontnál az érdekel, hogy ne kelljen ott dekkolni 2 órát arra várva, hogy valaki autója feltöltődik előttem. Ennek több értelme van, mint a fizetés metodusa, amit simán meglehetne oldani egy mobil applikációval. Elég volna odanyomni a telefont a kúthoz, mint, ahogy tudok sok automatánál fizetni telefonnal vagy kártyával....