• nlght
    #12
    "Jelenleg az emberiség 50%-a képes megtermelni mindent, ami a 100% létfenntartásához szükséges: étel, lakhatás, közlekedés, stb."

    Ez szimpla bullshit!
    Azért nőnek az élelmiszerárak mert nincs elég gabona, takarmány és ezért nincs elég haszonállat amit húsként feldolgozva eladhatnak a 8 milliárd embernek.

    Az 1-2 éve tartó chiphiányról hallottál már?
    Szerinted lenne chiphiány ha kétszer annyit megtudnánk termelni mint amennyi a 8 milliárd embernek kéne.

    Ehhez hozzá se vettem hogy a világ kb. harmada mélyszegénységben él sár- és bádogkunyhóban. Ha nekik is lenne pénzük akkor a kereslet is megnőne más termékekre, tehát még nagyobb hiány lenne és még jobban drágulna minden.

    És akkor a nyersanyaghiányba még bele se kezdtem. A hélium nemesgáz készletünk vészesen fogy. A ritkaföldfém hiány is okozhat itt még világválságot.

    Vagy ott van az energiaválság. A kereslet rá folyamatosan nő, miközben az erőművekkel és építésükkel csak gondok vannak, nem fenntartható az igény növekedése.

    Nem tudom honnan vetted ezt a hülye statisztikád de gyorsan felejtsd el inkább, belelóg a bilibe a kezed.