• defiant9
    #15
    "Én jövő időt használtam, te múlt időt."
    Lássuk mit mondtál:
    "Ha rajtuk múlna, Irán már por és hamu lenne. Kína és Oroszország az, ami ezt megakadályozza"
    Ez vastagon múltra + jelenre vonatkozó megállapítás.

    A másik logikátlan állításod pedig ez:
    "Iránnak egyetlen útja van a túlélésre, a nukleáris fegyverkezés, atomhatalommá válás."
    A jövőben bármi lehet nagyotmondásoddal szemben a tény hogy jelenleg nem bombázzák vissza, mivel nem atomhatalom így nem is jelent olyan szintű fenyegetést. Amint közelébe kerülne hogy nukleáris fegyvereket, esetleg ICBM-et birtokoljon rögtön felkerülne a radarra és szerintem le is bombáznák, nem csak az USA hanem a NATO szinten. Persze nem a vaskorba mert az amerikai/nyugati közvélemény ezt nem engedné (ebben más mint Oroszország vagy Kína), hanem célzott csapásokkal a nukleáris képességek létrehozásához szükséges infrastruktúrát rombolnák le. Ha makacskodnának és nagyon mélyre beásnák a föld alá akkor jönne az hogy más gazdaságilag fontos célpontokat is támadnának, egy idő múlva pedig belátnák Teheránban hogy mégiscsak jobb a békesség, amiben jelnleg is élnek atomfegyver nélkül. Jelen állás szerint előbb fogja őket Kína adósrabszolgaságba süllyeszteni minthogy az USA megszállja a területüket.