• t_robert
    #5
    Azért a DUNE esetében egy gond van. Tényleg nehéz érthetően belezsúfolni a regény cselekményét egy filmbe. Éppen a hétvégén néztem meg a moziban. És közben eszembe jutott, hogy ok, hogy én aki olvastam a regényt már évtizedekkel ezelőtt már 2-3 alkalommal is. És bár ez a változat a maga 2,5 órájában valamivel részletesebb, mint a korábbi változat. Eleve 2 részesre tervezte a rendező, hogy többet legyen képes bemutatni a történetből, mint a korábbi verzió. De még így is, aki nem ismeri a történetet és nem olvasta az eredeti regényt viszonylag nehezen érti, hogy mi történik hiszen hiányoznak a számára a regényben szereplő egyértelmű körül írások és magyarázatok. Nekem tetszett, mert tudtam mi történik és miért, Sőt olvastam más elő és utótörténeteket is a témában. De aki akkor ott szembesül az egész történettel először annak lesznek gondjai a megértéssel. Szóval aki nem ismeri a történetet annak javaslom szánjon rá inkább 1-2 hetet, hogy elolvassa a regényt a megtekintés elött. Akkor már arra tud koncentrálni hogyan van megvalósítva a történet nem pedig arra, hogy mi a francot lát egyáltalán.