• wraithLord
    #5
    A jelenlegi akkumulátor- és vezetéknélküli töltési technológiák mellett biztos nem vennék csak vezetéknélküli töltéses telefont. Otthon még azt mondom, tökmindegy, mert lerakom az indukciós töltőplatformra, aztán majd csak feltöltődik (ha nem gyullad ki az asztal :D ), de menet közben ez nem működik. A mikrohullámú töltést viszont kihagynám egészségügyi szempontból is, és azért is, mert nagyon veszteséges. Azért kell majd nagy kapacitású powerbank, hogy talán egy alkalommal fel tudd tölteni a telefont. És a melegedés nem használ a forrasztásoknak. Én nem szoktam sokat vagy legalábbis hosszú ideig full terhelésen használni a telefonomat, tehát csak elvétve melegszik fel nagyon, de a vezetéknélküli töltés miatt minden töltésnél melegebb lenne, mint azt a NYÁK szereti.

    A szerelhetőségről nem is beszélve. A 2014-es telefonomban még tudtam alaplapot cserélni simán egy csavarhúzóval és egy egyszerű műanyag piszkátorral, ami a ház szétpattintáshoz kellett. De az akksicsere se utolsó szempont. Bár egy 5 Ah-s akksiban van annyi plusz, hogy elmegy 3-4 évig úgy, hogy ennek az időintervallumnak a végén még bírni fogja addig egy töltéssel, mint régebben egy ~3 Ah-s akksival szerelt, IPS kijelzős telefon újonnan.