• kvp
    #6
    "Egy cégnek nem feladata hogy az államhoz hasonlóan kiróvó/felosztó szerepet játsszon, és csökkentse a dolgozók vagyoni különbségeit."

    Nem tudom feltunt-e, de a techcegek ugy dontottek, hogy atveszik az allami feladatokat, mint pl. a cenzura, a valasztasi eredmenyek megallapitasa, stb. Ebbe beletartozik, hogy a vallalat hivatalos celjai kozott megjelent az egyenlo eredmenyek rendszere, tehat az, hogy az alkalmazottaknak az tudasuktol, kepessegeiktol es szorgalmuktol fuggetlenul azonos eletszivonalat biztositsanak (equal outcomes aka. equity). Persze a vezetes nem tartozik bele ebbe, mert ok fontos emberek igy ok egyenlobbek.

    Hozzatennem, hogy a fenti jelenseg nem csak a techcegekre vonatkozik, vannak olyan tagallamok, ahol azert szuntettek meg az erettsegi feltetelei kozott az irni, olvasni, szamolni tudast, mert ez szerintuk egy rasszista, feher felsobbrendusegi feltetel volt. Igy teljesen mindegy, hogy valaki irastudatlan vagy mernoknek keszulo eltanulo, pont ugyanolyan vegzettseguk lesz. Raadasul sok egyetemre az elobbit fogjak inkabb felvenni, ha az utobbi feher vagy azsiai. Ez utobbit hivjak antirasszizmusnak. Egyebkent erre vannak korabbi mukodo tortenelmi peldak is, pl. 3. birodalom a zsidokkal szemben volt antirasszista, de nallunk is ezt a zart szam szabalyat alkalmaztak a "tul okos", igy az ertelmisegben felulreprezentalt nepcsoportokkal szemben. Most az USA-ban a feher es keletazsiai nepcsportok lettek felulreprezentaltak. (mert nagy tobbsegben tudnak irni, olvasni es szamolni)