• t_robert
    #11
    Igen ebben tökéletesen egyet értünk. nagyon elmentek a korábbi belépő szint vagy közepes szintű kártyák ára sokkal feljebb és itt nem a jeln piaci árra gondolok, hanem már az ajánlott árak is túl drágák. Pár éve azért volt a mondjuk GTX-1050 Ti(elötte GTX-750) majd a GTX-1060, később a GTX-1660 és 1650 vagy az AMD esetében a RX 570/580 amiket az emberek többsége vett a gépébe mert elég volt neki egy FHD szinten egy jó minöségi játékra. Ma ezek a szintek hiányoznak. Persze a mai kor teljesítmény szintjén. Ez volna a tömeges "népkártya" szint ami végül is a többségnek bőven megfelelne. Magyar árakban ez volt a kb. 50-120 ezer forint közti A mai kártyák belépő szintjének ajánlott ára valahol a 400 dollár körül mérik. Az meg túl sok egy belépőó szintű grafikáért. Valahol a 200-250 dollárt szintet hiányolom. Azokat a kártyákat amivel használható 200-350 ezer körüli játék gépeket lehetne építeni a következő pár évre. És megismétlem ez nem csak a konkrét piaci helyzet miatt van. egyszerüen a a kártya gyártók már normál piacon is a dupláját kérnék el a belépő szinteknek is. Tehát azt várom el, hogy 230 dollárét kapjak egy mai GTX 1660-as kártyának megfelelőt. Vagyis a 2 évvel ezelötti teljesitményhez képest úgy 30-40%-kal erősebbet . Én még 76.5 ezerért vettem 2019 öszén a 1660-at. Persze ma ennek a szintnek úgy egy RTX 2060 super vagy 2070 körüli teljesítmény felelne meg. Egyszerüen hiányzik a piacról a belépő szint és középszint alja valahol a 60-120 ezer közti áron. Vélhetően a büdös életben nem fogok 1500 dolláros videót vennia gépembe, mert egyrészt nincsen rá szükségem másrészt aránytalanul drágának tartom. Mint ahogy mikor az RTX 2080 TI volt a csúcs asztali gépek szintjén azért is sokaltam a az akkori 430-480 ezer forintot.