• kvp
    #6
    A legutobb belinkelt videoban annyi hiba van, hogy inkabb nem sorolom fel, a keszitoje egyertelmuen nem nezte meg a publikus terveket sem, nemhogy hozzafert volna a teljes dokumentaciohoz. Viszont be lehetne melle rakni a debunking the Apollo program cimueket is. A neten nagyon sokan ugy gondoljak, hogy be tudjak bizonyitani, hogy soha nem jartunk a Holdon vagy hogy a Fold lapos. Anno a levegonel nehezebb targyakrol is koztudott volt, hogy nem tudnak repulni.

    Szoval a Spacex fele jarmuvekkel az a gond, hogy a hozzaertok tobbsege szerint nem mukodhetnek, aztan valahogy megis mukodni szoktak. A BFR is ilyen jarmu, azt mondtak, hogy egy ekkora raketa soha nem fog tudni fuggolegesen leszallni. Aztan megis leszallt.

    "nekem csak egyvalami nem tiszta, hogy hogyan rögzitik a mühold darabokat?"

    Ez viszonylag egyszeru, a payload fairing (a muhold kibocsato mechanika) helyere egy befogo mechanika kell. Ez alhat nehany (pl. egy) robotkarbol es par motorizalt leszorito szijbol. (mint egy jo vastag kabelkotegelo, csak villanymotorral meghuzva) Egy ilyen osszeallitasnal a jarmu csak megfogja a muholdat, behuzza a rakterbe a szijak ala, azok meghuzzak magukat es oda is van kotozve az egesz jo stabilan a jarmuhoz. Csak arra kell figyelni, hogy amikor visszater a jarmu, akkor a hopajzsos fele legyen lefele, mert akkor a csomagter padlolemezere tamaszkodik a rakomany, nem a rogzito hevederekre. Szoval technikailag megoldhato, kerdes gazdasagilag megeri-e?