• Palinko
    #5
    Valszeg én levagyok maradva de maga a chip gyártás inkább Taiwan, Malaysia stb szokott lenni Kínában meg a PCB-re teszik rá, de ugye ha nincs mit rátenni akkor van baj. Bár biztos már a chipgyártásban is előrébb léptek meg tudom van saját procijuk is csak ugye még nem a mi igényeinkhez mérhető. Én úgy hallottam pont hogy a legkisebb nm-en akadozik a gyártás mert a procik, videókártyák, mobilok és még a konzolok is azt foglalták le, de gyár meg nincs hozzá elég mert több év egyet felhúzni és felfuttatni. Szóval ha arra gondolok hogy 10 ezer dollárért eladhatnak majd egy szerver procit valakinek 10 szeres árréssel vagy 500$ ért adhatják el a consumernek 2 szeres árréssel akkor inkább a szerver procikat fogják gyártani a szűk keresztmetszeten és ha már a cikk szerint ott is baj lesz és hiány lesz, akkor nekünk meg főleg.

    Igen amit írsz az ARM SoC meg Rasberry féle megoldások tényleg eljöhetnek, meg lehet legtöbb felhasználó igényeire már most bőven jók, de a high end, hard core dolgok még ritkábbak lesznek akkor és ezzel még drágábbak.