• kvp
    #3
    A konvertibilis valutak normal esetben tobbe-kevesbe tervezhetoen inflalodnak, ezaltal egyfajta altalanos vagyonadokent funkcionalnak. A kriptopenzek arfolyama tervezhetetlen. Kb. mint az opcios reszvenypiac, csak ha bedol az egyik kripto, akkor nem fizetik a veszteseget egyetlen allam adofizetoi sem.

    Igazabol a kripto rendszerrel az a gond, hogy ami lehetove teszi az elosztott fokonyv mukodeset az egyben fizikai gatat szab a tomeges hasznalatnak, ugyanis a biztonsag arra alapul, hogy senkinek nincs eleg fizikai eroforrasa elegseges szamitasi kapacitasra a rendszer megtoresehez. Az ennek megkerulesere tett kiserletek pedig ugyanugy inflacios veszelyt jelentenek, mert a fizikai eroforras szukseglet limitalja a letrehozhato uj penzek mennyiseget is, ezert ha ezt kivesszuk akkor mindenki annyi token-t hoz letre amennyit akar (vagy tobbsegi szavazas eseten amennyit a nagytokesek megengednek). Igy meg vagy kontrollalhatalan lesz az inflacio vagy ha a kripto nagytokesek korlatozzak, akkor ugyanolyan tervezett inlfacio jon letre mint a jegybanki valutak eseten, szoval ugyanott vagyunk.

    Jo megoldas egyelore nincs. Ha letezne olyan matematikai modell ami lehetove tenne a (lehetoleg offline is mukodo) tranzakciokat barminemu kozponti vagy elosztott fokonyv nelkul, akkor lenne ertelmes megoldas. Jelenleg ugy nez ki, hogy az adatok tokeletes masolhatosaga miatt ez matematikailag nem megoldhato.