• Adamcsaka
    #116
    Azért létezik még mindíg windows, mert sokan megszoktuk gyermek korunkban. A linux pedig azért van, hogy rájöjj arra, hogy nem feltétlenül kell windows ahhoz, hogy szabadabban gépezz. Zavar a windowsba bele írt sok hülyeség, ami úgy működik a háttérbe, hogy kábé fogalmunk sincs róla. Részemről ez a platform függőség egyre gázabb. Elvileg egy nyelvet beszél minden számítógép és nem kéne különbségeknek lennie. Minden szoftvernek kéne működnie kábé mindenhol, mégsincs így. Pontosan a windows 11 a példa rá, hogy milyen irányba halad ez a pénzéhes nagyvállalat, mert Azáltal, hogy nem veszi figyelembe a régebbi eszközöket a követelményeivel, már sokmindent elárul önmagáról. Konkrétan nem tudok okot mondani arra, hogy miért követelmény ez a Tpm védelmi cucc. Miért is kéne annyira félteni a gépünket? Értem én, hogy fontos a biztonság, de azt első sorban a életben kéne biztosítani, nem pedig a számítógépen. Az-az ember pedig őszintén szólva oltári nagy barom, aki a titkait és egyebeit úgy tárolja a számítógépén, hogy az ellopható és értelmezhető legyen. Őszintén szólva túlságosan rámennek a biztonságra szerintem, holott nem mindenki készül háborúra és védekezésre, de mégis valamilyen formában fegyvert kényszerítenek mindannyiunk (kezébe)gépére. Ezért itt a lehetőség ezt belátni és azt mondani, hogy elég volt. Valójában csak el kéne kezdeni a linux platformra koncentrálni és akkor a játékok is megfognak jelenni rá, de részemről azért nem bánom, hogy nem megy némelyik játék, mert iszonyatosan szar játékokat készítenek manapság. Csak a gyilkolászás megy, semmi több..lehet minecraftozni (minetest ingyenes) is és egyéb egyszerű játékokat tolni és akkor nem fog eszedbe jutni, hogy ki kéne nyírni egyszer majd valakit, mert a gtaban is megtehetted. Sajnos mindíg is a háborút pénzelték, ami sosem jó irány. Kérlek nézd újra az Avatar című filmet és azt hiszem egyértelművé válik majd, hogy a windows vállalata melyik felet képviseli a történetben. Azt sejtem, hogy nem a Természetét, pedig már az a tét.
    Utoljára szerkesztette: Adamcsaka, 2021.10.19. 19:27:11