• wraithLord
    #4
    Az eddigi legidősebb ember, egy francia nő, 122.5 évet élt (1875-1997), szóval nem élte meg még senki. Vagy legalábbis nincs igazolhatóan dokumentálva.

    Én kihagynám, tekintve, hogy a legtöbb 100 év körüli ember már nem nagyon van a topon, és akkor még 50 év...? :D
    De úgy jó lenne, ha mondjuk 100 éves koromban a mai 60 éveseknek megfelelő állapotban lennék.
    Valószínűleg a hosszú élet túlnyomó része genetika által meghatározott, tekintve, hogy a hosszú életet élt embereknél nem nagyon lehet megfigyelni egységes tendenciát egészséges életmódra, plusz ezek nagyon nagy része a 19. század második fele, vége környékén született, szóval még azt sem lehet mondani, hogy olyan nagyon fejlett lett volna a higiénia, az egészségügy és az orvostudomány. Viszont majd a 20. század végefelé született emberek esetén kiderül, hogy mennyiben járul hozzá a fejlettség az életkorhoz hosszú életre alkalmas genetikájú embereknél.
    Mondjuk nem végeztem/olvastam tudományos igényű kutatást ez ügyben, tehát azért biztos nem volt egyikük sem alkoholista, meg nem pacalt evett reggelire... Bár ki tudja.