• NEXUS6
    #82
    Ööööö, izé, már megbocsáss, de miért tőlem vársz erre a kérdésedre választ. Egyrészt már kifejtettem, hogy a főleg emberi hatásra növekvő CO2 szint hatására zöldülő Föld, a megnövekedett növényzet mennyi plusz H2O-t bocsájt a légkörbe a transpiráció által becsülten. Ami jelentősen meghaladja az emberi tevékenység során kibocsájtott H2O mennyiségét, amivel így nem is kívántam foglalkozni, azzal nem számoltam. Szal mire is akarsz kilikadni, azon kívül, hogy olyan dolgokkal foglalkozol, amit én nem hoztam szóba? :O

    Nem ezt így nem fogadom el. Állításom szerint az üvegházhatás és globális átlaghőmérséklet növekedéséért a klímatikus folyamatok azok visszacsatolásaival komplex módon felelősök, amelyek részei a megnövekedett természetes és antropogén kibocsájtások is. Az utóbbiak kisebb mértékű hatásúak, mint anit az IPCC által felhasznált, az emberi kibocsájtás elsődlegességére épülő modellek figyelembe vesznek. Aminek bizonyítéka ezen modellek jelentős hibázása, mellélövése. Pont.
    Hányszor kell még vajon ezt leírnom, és mikor leszel képes ezen kijelentésem bármelyik részével érdemben vitatkozni, ha akarsz egyáltalán!? :O

    Pontosítsunk, CSAK az emberi tevékenység során különül el az ok és okozat, a teljes komplex természetes klimatikus ciklus folyamatoknál nem. A jelenlegi antropogén kibocsájtásra alapuló modellek gyak a puding próbáján pedig elhasalnak. Ráadásul antropogén tényezők jelentős részét sem veszik kellően figyelembe, aeroszol, albedó, környezet szennyezés, átalakítás, az óceánokra gyakorolt hatás stb.)
    Hát ennyit a harapófogó elméletedről! Szerintem inkább te magad vagy abban, hogy nem tudsz már nem tudom hány hozzászólás óta a kijelentéseimre vonatkozóan egy épkézláb kérdést megfogalmazni, bár látszik, hogy iszonyatosan szeretnél. XD
    Nem én beszélek mellé, hanem egyszerűen nem a kijelentéseimre kérdezel rá.