• Lapajka
    #8
    Művészetről (nagy kérdés hogy itt arról van-e szó), pontosabban szubjektív ízlésbéli kérdésekben épeszű emberek nem vitáznak... (mielőtt jönne a szokásos kontra, hogy akkor te meg itt miért vitázol egy hülye filmről, halkan jelzem, hogy nem vitát kezdtem, hanem véleményt írtam)... engem megvadít Brie, ez van, kérlek tartsd tiszteletben és szerintem nem csak engem, biztos nem azért Oscar díjas világsztár, mert ócska, meg randa... Neked nem tetszik van ilyen. Nekem pl nem tetszik a Johansson, amióta MILF trampli lett; aztán pl nem tetszik Julia Roberts sem pl és lehetne sorolni, pedig mindenki imádja gyönyörű sikeres szupersztár, mégsem tetszik, mer éppen nem passzol bele az ember ízlésvilágába, nincs ezzel baj, de a másikat ezért lecseszni ezért, hát hallod, sz inkább rólad referál...

    Akik nem szuperhősök, mint a BWidow, az íjász gyerek, meg mittudom a másik két, izzadtsággal oda erőltetett vasember (persze Stark" szkillje" is csak annyi, mint Batman-nek hogy szupergazdag és zseni), azaz inkább a többi szuper-ruhát jobb híján üzemeltető balfék haverjai (jójó tudom az egyik szórványosan a csaja is), EZEK NEM IS SZUPERHŐSÖK KÖNYÖRGÖM, hát takarodjanak már onnan... meg amúgy a Hangya sem ugyebár, az is csak a hülye ruhája miatt az, ráadásul egy bűnöző a srác, még szerencse hogy jófej (meg jó a színész aki játssza)... ezeket a felveszem a ruhát és máris én vagyok a szuperhős jellegű dolgokat először képernyőn vagy 25 éve láttam a Half-life játékban (de amúgy tudom tudom, a sci-fi regényekben és IGEN a képregényekben, már létezett az ötlet a XX század közepén is). Ahogy már írtam Batman vagy Vasember pl rendelkezik kvázi szuper szkillje, hogy szupergazdagok és szuperzsenik, ezért tudnak a szuper-felszerelésük segítségével szuperhős szinten harcolni
    Black Panther érdekes kérdés, eleve a faji előítéletek miatt ugyebár "nem lehet jó" sokak szemében hiszen néger film. (holott az első teljes értékű önálló, egy személyes fekete szuperhős a Marvel világában. ami nagy dolog és már ez önmagában beemeli a film eszmei nívóját)
    Nézd, én azt mondom hogy inkább 10 Black Panther, mint egy Spiderman... színészileg legalábbis mindenképp, hisz ott meg egy balfék taknyos kölyök mert megcsípte egy pók arra menőzik... nagyon ócska minden Pókember általában (képregényben valahogy jobb volt, ott el lehet hinni, hogy kemény szuperhős, az utóbbi részeket már meg sem néztem, nem szántam még rá magam (bőven elég volt látni az Avengers-ben hogy milyen nyálas taknyost találtak már megint, persze tudom tudom, emögött is koncepció van), de talán már egyszer, mert szeretem a cgi sci-fi mese akciófilmeket... Persze oké, a Fekete Párduc is csak az ősi király szuperhős ruha miatt bír szupererővel, ha elhagyja, akkor ő sincs a topon. (tehát ő is kvázi vagy pszeudo szuperhős) Én bírom a feketéket, tehát én biztos a BLM-esek mellett vonulnék USA-ban (már ha foglalkoznék ilyesmivel), nem utolsó sorban Jacko ugyebár, akit 30-40 éven át istenítettek (tudom ma már kevésbé, bantu néger, csak az utolsó 20 évében már nem látszott rata, meg mondjuk kb az sem nagyon hogy egyáltalán ember), és lehetne még sorolni sok feketét, akit imádunk, a művészetben, nincs velük semmi baj, de nem is írtad ezt az aspektus, szóval ne vedd magadra. Nézd látom milyen film, látom hogy nem egy mindent verő topok topja, de azért gondoljuk el milyen felhozatalban jön... tehát azért egy Amerika Kapitány 3, meg Thor 3 ill azt egész Avengers zagyvalék mellett kimondottan üde kivétel, nekem külön tetszik, hogy rejtett afrikai ősi hitech civilizáció, afféle fekete Atlantisz fia (és ezt elég szépen meg is csinálták, titkos kapu ugyebár satöbbi, én az ilyenekre begerjedek, ez van bocsánat, amúgy a sztori tényleg nem nagy szám, meg a színész sem sajnos, hiába istenítik azóta is poszthumusz), és sajnos a Bosszúállókat sem dobja fel hogy jön, szalad a szuperhős tömegnyomorban ő is artikulátlanul Wakandázva... nem hiszem hogy még egyszer megnézném, de ki tudja... (mondjuk ez minden Marvel filmre igaz nálam), hogy langyos kávé az mondjuk legyen a színészre oké, de szerintem a film rendben van... de már ez is ugyebár szubjektív vita lenne, jobban belemenni...