• Lapajka
    #5
    A Bosszúállókat hogy végre befejezték, nagyon nagy megkönnyebbülés. Rendesen szorongtam már a film gondolatától az utóbbi 10 évben, hogy úristen tuti lesz még rész, mert tudtam hogy úgyis megnézem, muszáj megnéznem, nem bírom ki és úgyis kikészít, ledarál... az agyam habosra turmixolja, rotyogósra főzi, majd zanzásítja, elpárologtatja és szublimál tőle minden agysejtem más-más univerzumokba... XD
    A Bosszúállók az a sorozat, amiért nincs túlzott büntetés, a Time Square közepére pucéron kifeszíteni és legalább 20 évig kínozni, míg meg nem hal, a felelőst, sem arányos, csak épphogy... szegény Stan Lee (bár persze fiatal sem volt már mondjuk) is inkább meghalt, mert már valószínűleg ő sem bírta el ezt a terhet... a Bosszúállók a filmtörténelem koronavírusa. Annyira rossz és zagyva eltúlzott, széthájpolt és túlspilázott, hogy fizikailag fáj... Megszámoltam, az utolsó részben 52 amerikai sztár szerepel! Nincs szabály sem határ, minden összenyitva, bárki-bármi bárhonnan bárhogyan bejöhet... (mondhatja valaki persze alappal, hogy nyugi nem lesz már több rész, hiszen Vasember meghalt, Amerika Kapitány családot alapított a múltban (persze már itt a cikk hogy visszatér, mert jön a 4-edik része), Gamorra eltűnt, Black Panther azaz Chadwick Boseman, meg a valóságban szintén meghalt szegény. hát nem csodálom hogy ráment erre a projektre...), a Bosszúállók egy gigantikus nehézipari porszívó, mindent letarol... művész színészeket, tehát akik korábban tényleg vigyáztak, hogy gagyit nem vállaltak, simán benyelt (pl Natalie Portman. Gyweth Paltrow, Anthony Hopkins, Karen Gillan, Brie Larson, Benedict Cumberbatch. Tilda Swinton, Michelle Pfeifer stb (Oscar díjasok... a Bosszúállók előtt igényes színésznek számítottak könyörgöm zokogva)... na mindegy... ja igen, és a nézőt is benyelte, péppé marrta a gyomrában, majd kiköpte, mitöbb hányta... már azt vártam egy idő után hogy Batman és Superman is megjelennek Jokerrel, Robin-al és Batwoman-al meg Catwoman-el, valamint Poison Ivy és persze Pingó... Szóval életre szóló sérülést okozott... de úgyis tudom hogy lesz folytatás, most pár év szünet lesz, főleg hogy Lee bácsi meghalt, meg azért a készítők is tudják hogy olyan tömény volt, hogy súlyos, akkut nem gyógyuló fiziológiás tüneteket okozott... viszont a Marvel szólófilmek közt vannak azért gyöngyszemek, legalábbis szerintem. A Doctor Strange szerintem zseniális, nagyon fájt, hogy belemixelték ebben a moslékba. a Galaxis Őrzői is rendben van (tudni kell hogy sci-fi-mese vígjáték és akkor nincs vele baj), Karen Gillan eleve bármit feldob, ahogy Brie Larson is, hisz eleve gyönyörűek bombanők és még nagyon jó színésznők is szemtelen módon. A Hangya is jó még Michael Douglas sem tudja elcseszni, pedig rezeg a léc, viszont felhozza Evangeline Lilly. Külön-külön ezek mind kellemes szórakozások, még a Black Panther is egy meglepően jó szuperhősfilm. A baj akkor van, amikor ezt az egészet, azaz az összeset összeöntik... Az X-men mutánsokat mérsékelten turmixolták bele, de már elkezdték, hiszen ugyebár Wanda már onnan jött, de ami késik nem múlik a következő részben már a főbbek tuti benne lesznek és ha készül az új Fantasztikus Négyes, borítékolható, hogy abból is mazsoláznak...
    Utoljára szerkesztette: Lapajka, 2021.05.04. 02:49:07