• Lapajka
    #10
    Pécsi Búzasör... Sem rajongó nem vagyok, pláne nem képregény olvasó. Gyerekkoromban csóró proliként, nekem luxus volt egy drága nyugati képregény, nem tudták megvenni, és nem is erőltettem (inkább olvastam helyette történelmi regényeket, jó sokat, meg mitológiát és nem bántam meg) tehát csak itt-ott haveroknál fértem Superman kalandjaihoz, a rajzok néha tetszettek, a sztorik nem érdekeltek, és általában infantilis zagyvaság volt már akkor is (bár fura hogy gyerekként, már bugyutának láttam), nyilván nem néztem végig több ezer képregény füzetet, de amit kóstoltam belőle, nem fogott meg soha... Ezzel együtt néztem képregényeket VICCESEKET!!! Tehát egy Egyesült Álllatok (ugyebár Tojglival a főszerepben, egy Asterix vagy éppen Villám Will (Lucky Luke) az nagyon szórakoztatott, jókat röhögtem. Az erőlködő akciózás, nagy durr meg puff ill skrsrdfzzzzzzzzzz feliratokkal egyenesen taszított... bár való igaz, hogy pl Rahan-t szerettem, Conan-t is (de ezeket sem mert szuperhősök, hanem mert történelmi a környezet), Dr Justice-t az egyetlen akit szerettem, és napjainkban játszódott, de nem is szuperhős, csak egy menő macho bunyós nyomorzó doki, aki mindent megold vagy így vagy úgy (nyilván ez is sablon karatkter persze)... persze csak ezekhez fértem az olcsóbb képregény újságokban, mint pl a Kockás újság, vagy az Alfa magazin képregény, szekciójában, melyekben nem volt soha Batman, de nem is hiányoltam... szóval abszolút nem vagyok azaz voltam gyerekkoromban egy nagy képregény fan.
    Nem ekézek, csak igyekszem objektív kritikát írni. A baj az és ez a nagy trükkje egyébként a Marvelnek, amivel elment az őrületig, kb párhuzamban a vén főnök őrületével... hogy egyfelől ugyebár árukapcsolás, keresztbe kasul drótozzák a sztorikat és hősöket. Ugyebár a Vasember az első Bosszúálló (Vagy nem is tudom lehet az Am. Kapitány); aztán ha egyet megnézel, nyilván megnézed a folyatást, bármily ótvar és csalódás, már érdekelni kezd a világ és meglátsz mondjuk egy újdonságot, mondjuk legyen a Thor vagy akár Hulk, amilknek az első része szerintem nagyon jó. amúgy is szerettem a színészt, hiszen a Huntsman filmek zseniálisak. De amúgy az Amerika Kapitány első rész is jó, nekem tetszett... és még sorolhatnék párat, ahol az első rész nagyon jó. Aztán kifullad, látszik hogy erőltetik, majd bedrótozzák az Avengers káoszba... Aztán pl ott a Doktor Strange, ami a létező legjobb szuperhős film szerintem. Nem is értem hogy Cumberbatch hogy vállalhatta el az Avengers-t... Robert Downey-t az első filmjei óta csípem, jó színész, jófej... tehát adta magát hogy miatt megnézem a Vasembert (a harmadik részét már NEM néztem meg pl, egyszerűen teljesen hidegen hagy), nagyot csalódtam, még jó hogy közben csinálta a Sherlock-ot is, ami meg zseniális és azzal kárpótolt! A csajok meg a másik. Karen Gillant ahogy megláttam a Galaxis Őrzőiében, máris nyöszörögtem, még elmaszkírozva kiborggá is olyan dögös hogy sírni lehet... és még jobb, a tökéletes popsija vakít... :) Amúgy a Galaxis Őrzői a trailer megnézése után évekig nem érdekelt, mondom mi ez a baromság, hogy egy szót kimondani tudó óriás ent, meg törpe mosómedve lövöldöznek, hagyjuk már inkább megnézem a Shrek-et még egyszer... de valahogy valahol szembejött... Chris Pratt-et közben megismertem, másik filmben és láttam hogy jó. Mondom na jó, akkor nézzük meg, hátha nem cseszték el nagyon és nem túl idétlen, az űr-meséket végülis szeretem, és kellemes csalódás volt... Tehát ezek után most állapítsa meg kedves doktorúr hogy rajongó vagyok vagy sem... Nem csak az szórakozhat, aki képregényen nőtt fel, ha a filmek jók... ha meg mind rossz (és bizony sajnos többsége rossz szerintem), akokr max valamiféle beteg Stockholm szindrómba miatt néz meg egy képregény rajongó 40-50 filmet, hogy jártas legyen az egész új generációs Marvel "univerzumban"... A DC szerintem jobb amúgy, a Wonder Women nálam mindent visz (de ugyebár a történelmi vonulat miatt nálam eleve előnnyel indul) a nő gyönyörű. Aztán az Aquamaan-ben sem csalódtam, Atlantiszos (aminek pl valóban rajongója vagyok, meg a tengernek is), tehát nagyon el kellett volna szúrni ahhoz hogy ne tetsszen. Momoát nem nagyon bírtam, bár a Conan-ban nem rossz, de a Trónok Harcában kissé túljátssza a lelketlen barbár bunkót... egyáltalán nem szereti meg az ember... legalábbis én... viszont van egy filmje ami után nagyon megváltozott minden, ez a Vadcsapáson, mindenkinek, aki nem látta, NAGYON ajánlom! Nem sorolom tovább a Batman és a Superman sajnos gyengék sorra buknak is a filmek,, hiába zseni a rendező, az Igazság Ligája már nézhető, de valahogy az sem az igazi... Batman film utoljára Tim Burton kezei alatt tudott tényleg élvezetes lenni... szerintem...