• defiant9
    #77
    "Miért te nem szidod az onkeny uralmat? Logikai bukta. És szintén képmutatás."
    WTF? Attól hogy nem szidok valamit minek is mondok ellen?
    Te azért vagy önellentmondásba mert kiléphetnél a kapitalista rendszerből, egy önnfenntartóba ha szerinted rosszabb az előbbi. Csakhogy nem ezt teszed, csak szidod. Miért is nem lépsz ki, ha tudsz jobbat?

    "Lásd gyémánt, nem ritka, tulajdonképp szén"
    Valótlan. A gyémánt(ami nagyobb) az ritka. Gondolkozzál már alap szinten mielőtt ilyen badarságokat hordasz össze.

    "hiszen azért csökken az ára, mert többet termelnek belőle,"
    Pontosan. Meg is válaszoltad magadnak. Csak egy kicsit kell gondolkozni.

    "analóg műszer egység előállítása luxus költség a digitális LCD panelhoz képest, mégis az olcsó autókba rakják"
    Ezt nem tudom megítélni, ránézésre számomra nem eldönthető hogy egy analóg mérőrendszert egyszerűbb előállítani vagy egy digitálist. (a kijelző ennek csak egy része, azt meg is kell hajtani)

    "Egyre több az arany, amit bányásznak, és egyre több csücsül a sarokban"
    És egyre nagyobb a világgazdaság is (a kereslet). Ezzel így semmit nem mondtál. A befektetési döntések elég komplex-ek. Mindenki a saját tudása és információhalmaza alapján hoz döntést, vannak jó és vannak rossz befektetési döntések, az idő dönti ezt el. Ettől ez még nem ellentmondás hanem a világban jelen lévő bizonytalansági faktor megnyilvánulása.

    "célja a még több pénz elérése amit befektetve még több pénz lesz"
    Igen, a pénzkeresés a rendszer alapja, ez már a föníciaiak óta így van.

    "emberek egy csoportját látszat tevékenységgel kompenzálja"
    Se füle se farka megállapítás. A közgazdaságtan tudomány, leírja a gazdasági, pénzügyi mechanizmusokat. Tényleg olyan buta vagy hogy ennyit nem vagy képes felfogni és mindenképp valami szubjektív érzelmi alapú minősítést akarsz ráhúzni? Megteheted, de ez irreleváns, saját agymenésed, ilyenről én nem kívánok vitatkozni, láthatóan ehhez te túlságosan 'egyszeri' beszűkült hillbilly gondolkodásmódú vagy. (csak hogy én is minősítgessek)