• Lapajka
    #23
    Bocs, csendben vagy sem, de egyik szavaddal ütöd a másikat.
    "az AMD nem szállít le kártyákat".
    majd:
    "Léteznek gyári referencia kártyák, de azok csak egy töredék."
    Tesó MINDEGY MENNYI! Tehát de, gyárt kártyát és szállít is, mert amit legyártott nyilván nem hagyja ott rohadni, hanem el akarja adni. De persze amúgy értem mit akarsz közölni és igaz is, csak nem túl szerencsésen fogalmaztál. Valóban a piacon nem igazán látni főleg nálunk ilyet hogy tisztán AMD vagy Nvidia VGA, hanem mégha ref. kártya is, akkor is ott az összeszerelő vállalat logója (azaz a legtöbb gyári kártyát is, felvásárolja másik releváns cég átcsomagolja, talán kicsit felpiszkálja vagy hasonló (de a hűtést már nem cseréli, ezért marad ugyebár ref. kártya)... legalább az apró betűs résznél, és látható, hogy nem a chip gyárban építették a kártyát. Ettől még pl a gyártási országban ill városban és környékén azért kapni itt ott ténylegesen eredeti, tisztán gyári referencia kártyákat, ha valakinek arra van gusztusa. Bár tényleg ritkaság és amilyen ritka messze nem jobb annyival, sőt általában ugyebár ezek a VGA-k eléggé szerények... a hűtés sem a teljesítmény nincs kimaxolva... Vannak kisebb cégek, akik megveszik a gyári kártyát, lebontják a hűtést róla, meghúzzák (nyilván jól kitesztelik) és tesznek rá egy jobb hűtést majd 20% felárért gaming VGA-ként, saját csomagolásban adják ki. Kártya gyártásra nincs képességük, de tuningra és hűtőrendszer gyártásra van; és nem is rosszak ezek a VGA-k egyébként általában. Hiszen alapos tesztelés után kiszórják a gyengébbeket ill hibásokat (részben a gyárnak visszaküldik, részben alacsonyabb kategóriában árulják); van ilyen tuning cég, akik még hűtést sem gyárt, hanem csak, meghúz, tesztel, összeszerel és címkéz osztjóvan. Ilyen pl az EVGA... ha jól tudom, de nem esküdnék meg rá azért... A Gigabyte és az Asus meg nem ilyenek, hanem ők valóban zömmel csak a chip-eket veszik meg és nulláról teljesen összerakják a kártyát, általában jobb, de néha bizony gyártási hiba miatt gyengébb paraméterekkel, pl volt olyan Asus széria, ahol a hűtést nagyon csúnyán elmérték.

    A hiány oka szerintem nyilvánvaló. Az a hülye BÁNYÁSZAT! És ennyi, nincs ezen mit cifrázni... és nem csak hiányt, hanem az extrém drágulást (hogy ma már egy új erős közepes VGA is luxus cikk lett) is a kapzsi bányász kreténeknek "köszönhetjük"... :-s