• Lapajka
    #5
    Előre honnan tudhatná bárki hogy milyen lesz.... Először muszáj nekifutni, ha érdekel. Tehát az első mondatod már értelmetlen. Ha már tudom hogy ótvar, akkor max nem nézem újra... Jelen esetben kb 3 rész van amúgy ami nézhető, de ott is nagyokat kell ugrani, számomra legalábbis ilyen, viszont pár jelenet meg zseniális. A Witcher világába én 14 éve csöppentem az első játékkal, gyönyörűen szinkronizált volt, ezzel eleve kitűnt a többi közül... és bele is ragadtam, tehát rajongó vagyok, nyilván hogy megnéztem az egészet.

    A problémám hogy egyszerre felteszik az egészet, tehát 1-2 nap és ledarálom... utána várok két évet... ezt én nem látom értelmes dolognak... ez a rajongók kínzása... akkor már az is jobb, ha két hetente leadnak egy részt akkor elhúzható pár hónapig legalább... Sajnos a legtöbb epizód nívója nagyjából olyan, amit említettél, amiből napi szappanokat csinálnak. Az egész első évadból tudnék egy kb 2 órás jó filmet csinálni... így viszont sajnos siralmas... írom ezt fanatikus Witcher rajongóként, aki minden játék részt legalább 3-szor kitolt... és amúgy a kedvenc részeim a sorozatból is megnéztem már vagy százszor, pl a Renfri epizódját (de abban is átugrálva a királynős jeleneteket, mert elviselhetetlenek legalábbis nekem)... Tissaia zseniális, az ő jeleneteit sem tudom megunni... Yennefert péppé lejátssza... újra és újra megnézem, ahogy érkezik mint egy istennő... abszolút katartikus... a sárkányos rész rossz, de a törpék miatt újra és újra megnézem, meg abban pl Jennefer sem rossz... amúgy eléggé kiszámítható karakter, nem nyűgözött le egyáltalán ahogy Geralt sem... egyáltalán nem foglalkozik a felszerelésével, holott egy Witcher folyamatosan fejleszti buzerálja a cuccait... egy kard a hátán az is nyomrultul rögzítve... pedig azt állítja Cavil, ő is nagy rajongó és átérez mindent a Vaják világából, hát nem igazán láttam ezt meg rajta...

    A varázslók mind ócskák, kivéve említett kettőt, Triss is borzalmas csalódás. Szörnyvadász sztori ugyebár, namost a nem túl sok szörny elleni harcot mind elbukja igazából Geralt, a Striga (aki nem szörny, csak elvarázsolt királylány) megmarja és megmérgezi ugyebár, a Kikimórát eltéveszti, a nekkerek megintcsak megmérgezik, bár megöli őket, de ő is épphogy túléli... a háborúból ezért kimarad (ami pont neki való volna, vártam a nagy végső brutális harcot, erre kaptam egy haldokló haluzó Witchert)... azért Geralt sem a könyvben sem a játékban (bár ott nyilván mi irányítjuk, és ha kidől, max reload és kész) nem ekkora balfék... hanem épp ellenkezőleg menő hős... Ráfarag a sárkánnyal is, Yenneferrel is, Triss-el meg semmi (aki pedig a játékban végig mellette van). Tehát összefoglalva, Renfri és Tissaia (bár mindkettő szerepe kevés nagyon sajnos, főleg ahhoz képest amilyen zseniálisak) akik az egészet a hátukon viszik, a dalnok gyerek épphogy határeset, de túl sok belőle már zavaró, Yennefer szép de egyáltalán nem szimpatikus (önző konok lotyó) és nincs románc mint kiderül... (jobban kedveltem púposként)

    Az összes többi varázsló egy nulla... a banditák szánalmasak, egy jó mozdulatuk nincs... a cintrai csatajelenetek siralmasak, mind rossz, élvezhetetlen, a királynő idegtépő.... Egyedül a végső varázsló csata még úgyahogy elmegy, ott Triss és Yen találkozása katartikusan jó, aztán meg Triss egy nagyot bénázik és meghal (?)... Geralt anyja nagyon dögös, de hát két villanásnyit látjuk... a tündék bénák... Ciri szürke egér, semmi emlékezetest nem csinál... a Brokylon erdős rész végig rossz (leszámítva Trokán Nórát, de ő sem túl sok mindent csinál, csak bomba combjait mutogatja), a néger tünde gyerek siralmas... holott Ciri abszolút főszereplő, mégis nagy nulla... Yen sztorija vontatott... egy komoly akciója van azt is elcseszi, simán megszivatja egy bérgyilkos mágus, pedig már ő is akkor emberöltők óta gyakorló védelmező boszorka... meg a végső nagy harc, akkor meg eltűnik, de ott is épphogy megy a dolog, nem mis harcol, csak a végén az utolsó pillanatban pöccen be... Kaer Mohren-i nincs, kocsmai bunyó nincs, szkander nincs, kockázás nincs, másik witcher nincs, boltolás mutyizás nincs... helyettük jó hosszan és siralmasan élvezhetetlenül Galante királynő ripacskodását kell elszenvedni... Hát katasztrófa szinte az egész könyörgöm... a pár említett kivétel kivételével... még alá is számoltam a felével, inkább kétharmada egy rakás kutyagumi... és erre kell várni még két évet... gratulálok... persze a remény hal meg utoljára, nyilván megnézem hátha kellemesen fogok csalódni végre...