• Lapajka
    #5
    A Mátrix szerintem nem idióta sci-fi egy igen komoly irodalmi mű az alapja, oké hogy limonádésították és a látványra mentek, de mégis mit lehetne csinálni az álomgyárban ugyebár? Valami söntét nyomasztó filozofikus izére nem biztos hogy kaptak volna ennyi pénzt...
    Hogy mit csinál valódi MI és mit nem, azt innen aligha mondom meg akár én akár te... Nyilván sajnos az okos ill intelligens jelzőt helyettesítik be tévesen az intelligenciával. Nyilván az okos eszköz nem AI-s.. de AI ettől még létezik, és ahogy szaporodni fognak a szuperszámítógépek, főleg majd a kvantumgépek is (most még csak pár darab van), úgy egyre tökéletesedik... kávéfőzőt biztos nem fog vezérelni, de ahogy a "hülye" sci-fi-kben van itt-ott, bizony simán megtörténhet, hogy "belép" a netre és átveszi fölötte az irányítást, már amennyire ez lehetséges, legalábbis megzavarja, vagy működésképtelenné teszi, illetve minimum hogy mindent kontrollálni akar és ahol csak bír, beavatkozik... namost a kvantumgépek ha megszaporodnak, akkor nem lesz nehéz neki, egyre többet bír, majd esetleg átveszi az uralmat... (bár nyilván ezt meg lehet akadályozni egy ideig, ha nem balfék az emberiség), de van egy pont, amikor már nem lehet, amikor már robotok rohangálnak mindenfelé, akkor lesznek ugyebár végrehajtó eszközei is (pláne ha robot hadseregek lesznek... (a kvantumgép bármit pillanatok alatt feltör, ha akar)... a katonai kvázi robot drónok, már így is neccesek (pedig még az sem AI, mert valaki távirányítja... nade meddig lesz így?)... egy közepes országot (legalábbis a jelentős stratégiai célpontjait) simán ki lehet iktatni egy drón vadászgép flottával, úgy hogy utána semmit nem tudnak csinálni max tábortüzeket... Ez a határpont közelebb van mint hinnénk, szerintem max 10 év a fejlett országokban...
    Ha a cikk író nem érti mi az AI, akkor nem tudok mit csinálni... de lehet ezen javítani, csak olvasson kicsit az ősrégi Turing tesztről... egy zseni leírta hetven éve, hogy melyek a fő vizsgálati pontok, amik alapján fel lehet ismerni az AI-t... pedig akkor még csak egy elgondolás volt és még igazából számítógép kezdemény is csak valami szobányi méretű, ősi mechanikus valami volt... (az Enigma megfejtésére viszont már épp jó volt, és ennek köszönhetjük, többek közt, hogy itt szabadon fecserészhetünk)