• Lapajka
    #19
    Ha nálad a felszopó az a rajongót jelenti, elfogadom. Elfogult vagyok Zack-al holott a Superman filmjei, mind következetesen sajnos nyilván szarok, ez írtam én is, csak én ezt a stúdió hibájának tudom be és nem Zack-nek... akármit röfögsz, szerintem zseni a pali, csak az a fajta zseni, akinek a kelleténél tán kicsivel több feltétel kell... lám ugyebár az Acélemberrel sem volt elégedett, az első nagystúdiós- ugyebár DC-s projektje már saját elvárásai számára bukás volt, hiszen mindenbe belepofáztak ugyebár... nem tudott kibontakozni... (ebben a hangulatban szorongva csinálta meg a BM vs SM-et és olyan is lett sajnos az is, de ez DC hagyomány... a Batman filmek Burton óta ótvarosan rosszak... (még jó hogy néha van egy Poison Ivy aki kicsit feldobja) az első Igazság Ligáját meg már nem is fejezte be, bár itt a lánya halála is benne volt, hogy kiszállt és szét is lett barmolva a projektje.
    Ez a mostani újragondolás, már egy megtört ember utolsó rúgása... vagy ha tetszik dobása... már nyilván nincs az a tűz meg, mint a Sucker Punch vagy a 300 idején... ő is ember és próbálj már zseniális maradni miután elveszted a gyereked (főleg öngyilkosság által), ez érződik sajnos ezen a director's cut-on is, ennek ellenére számomra abszolút nem volt csalódás, sőt az úgymond eredeti filmhez képest, igencsak nagy lépés előre. Tökéletlen persze, de akkora világot és annyi szálat próbál összeszőni, hogy szinte képtelenség. Nyilván a dolgot Gal Gadot feszes combja menti meg alapvetően, nélküle valami embertelen bukás lett volna, ha ezt hozza csak, és nincs más plusz helyette... Azt kell látni, hogy a Batman és Superman saga nem az övé, ne ő az atya... ahogy viszont Marvel filmeknél végig ott bábáskodott az atya ugyebár Stan Lee... MÉGIS ROSSZ AZ ÖSSZES BOSSZÚÁLLÓK... legalábbis szerintem, de az utolsó kettő már nézhetetlen lényegében (a többi Marvel film mint már írtam itt, azt hiszem, de lehet WW 1984 cikknél) vegyes képet mutat; vannak zseniálisak, jók és borzalmasak...) ugyanúgy, ahogy írtad erről, azok is átgondolatlanok; hibáktól hemzsegő összecsapott katyvasz mind... túltolták, túlhájpolták, túltömték sztárokkal és szuperhősökkel ész nélkül... a fele elég lett volna és akár még jó is lehetett volna, bár féligmeddig eleve rajzfilmek, és teljes mértékben gyerekfilmek, ahogy egyébként emez is nagyjából és nem is nagyon akar felnőni (ahogy nyilván Zack sem)... ő ilyen; lehet így szeretni vagy utálni, szerintem rá lehet hangolódni, csak érdemes a Sucker Punch-ot és a Watchmen-t megnézni előbb... ha utána nézi meg valaki ezt a filmet, tehát az új Igazság Ligáját, szerintem már mást fog látni, már érzékelni fogja Zack művészi világát és rájön hogy ez így jó, ahogy van, egy absztrakt alternatív noár, ami ezt a popcorn blockbuster műfajt is képes művészi szint felé eltolni... Zack egy festőművész valójában, ő a filmet festményként érzékelni, és pingál... neki a kép a fontos, a vizualitás, a sztorit leszarja, nem az ő dolga az egészet egy konzisztens logikus rendszerré tenni és keretbe foglalni; ha valami ócskán van megírva, akkor azt az ócska sztorit fogja felfesteni, talán észre sem véve, hogy rossz a sztori, mert ő a képekben van elmerülve... Snyder rajongóknak nem okozott csalódást ez a film egyáltalán, mint ahogy a BM vs SM igen... (már akkor gondoltam, hogy az embernek vége és akkor még nem is volt meg a lányával a zűr)... de lám itt van folytatja, nem öreg még... reménykedünk hogy kibontakozik, akárhogy is mocskoldósz és sértegetsz... korszakos zseni a pasas, amikor elemében van lélegzet elállítóan tudja egy momentumot képileg elkapni és megmutatni...