• Sydra
    #33
    "Majd kérdezd meg aput meg anyut, hogy mennyibe is kerül a magánorvosod."
    Csoportos biztosításban fejenként 8500 Ft havonta. Ebben rengeteg szolgáltatás benne van. A fogász az nincs, azt alkalmanként fizetem. 2-3 évente megesik, hogy valami speciális vizsgálatot magamnak kell fizetnem, ami 20-30k szokott lenni. Ezeknél jóval többet fizetek az államiba, amit nem is használok, mert annyira rossz.

    "Azt remélem tudod, hogy a magánrendelések 99% állami eszközöket, laborokat használ?"
    Ahova járok, ott minden az adott cégé. Ők építették a rendelőket, a klinikát, a kórházat, mindent.
    Nem nagyon akarod megérteni, hogy az állam nem a fáról szedi a pénzt és mivel nem piaci alapon működik szükségszerűen pazarlóbb. Azt el tudom képzelni, hogy valami minimálbéres segédmunkát végzel és így boldog vagy hogy a többi adófizető kifizeti neked, amit magadtól nem tudnál, de ez ugye élősködés, mert nem teremted elő az értéket, amit felélsz és igazából visszahúzod a társadalmat.

    "A magániskolák is olyan olcsók, hogy csak úgy tódul oda a szegény réteg."
    Mivel az iskolák nagyrésze most állami, így csak az elit rétegeknek építenek magán iskolát. Termet meg tanárt bérelni 20 gyereknek nem drága dolog. A füzetet meg könyvet most is kifizettetik veled, pedig a háromnegyedére nincs is szükség.

    "Ellenzed a rablást, meg az erőszakot? Akkor minek örvendsz olyan technek , ami épp ezt segíti elő?"
    Én nem örvendek ilyennek. Tőlem a kriptómat nem tudod elvenni, ha megszakadsz se.

    "Tudom ajánlani szinte bármelyik afrikai "államot". Ott aztán nics szociális ágazat."
    A szociális rendszer olyan mint a penész a kenyéren. Ahol nincs kenyér ott nincs penész se.

    Látom nagyon rossz érzéssel tölt el a gondolat, hogy a jövőben nem tudsz majd másokon élősködni. Remélem minél hamarabb oda jutunk. :)
    Utoljára szerkesztette: Sydra, 2021.03.11. 18:54:37